Mozilla vydala Firefox 83 pro macOS

Spoločnosť Mozilla neustále napreduje a pracuje na svojich softvérových službách. Pre platformu macOS vydala prehliadač Firefox 83, ktorý obsahuje režim HTTPS-Only. Poslúži vám pre naviazanie plne zabezpečeného pripojenia ku všetkým internetovým stránkam, ktoré navštívite na svojom počítači.

V prípade, že web nebude podporovať šifrovaný protokol HTTPS, používateľ bude musieť manuálne povoliť pripojenie. Nový režim si aktivujete nasledujúcim postupom. Kliknite na predvoľby (tri čiarky v pravom hornom rohu Firefoxu), pokračujte cez Súkromie a zabezpečenie a v spodnej časti nájdite sekciu Režim HTTPS-Only (kde ho povolíte vo všetkých oknách).

Aby toho nebolo málo, Firefox 83 prináša aj šikovnú funkciu priblíženia. Ak si budete potrebovať zväčšiť alebo zmenšiť stránku, postačí vám jednoduché gesto na trackpade.

Na záver by sme mali spomenúť, že Mozilla zapracovala aj na celkovom dizajne, funkčnosti a hlavne výkonnosti prehliadača. Načítanie stránok sa zrýchlilo o 15% a odozva o 12%. Využitie pamäte kleslo o 8%, čo zníži nároky na hardvér.

Pokiaľ vás Firefox 83 zaujal, stiahnete ho na tento odkaz. Horšou správou ostáva, že Mozilla zatiaľ neoptimalizovala svoj prehliadač pre čip M1 v nových Macoch. Spoliehať sa musíte na emulátor Rosetta 2 (ktorý ale funguje výborne). Do komentára nám napíšte, čo používate vy. Je to Safari, Chrome, Opera, Firefox či niečo iné?

Prečítajte si tiež  Samsung útočí na iPhone a smeje sa mu, že nemá bezdrôtové nabíjanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.