Apple Arcade je mobilná herná služba, ktorá prišla ku koncu roka spolu s Apple TV+ aj do našich končín. Popravde nás v redakcii príliš neoslovila a po vyčerpaní mesačného bezplatného členstva sme ju automaticky zrušili. Je to ale subjektívny názor a niekto si ju možno ide a baví ho. Doteraz bola možnosť zaplatiť 4,99€ za mesiac. Ak vás ale chytila, môžete ušetriť 10€.

Na Apple Arcade môžete po novom ušetriť 10€. Pozrite sa ako.

Ťažko povedať, prečo nás služba vlastne nechytila. Pravdepodobne nás ale momentálne obsah hier až tak nezaujal. Nikde netvrdíme, že sa to niekedy nezmení. Apple tu má obrovský priestor a potenciál na to aby mohlo zmeniť názor miliónom používateľom po celom svete, ktorí si myslia to isté, čo si myslíme my. Stačí jedna skutočne kvalitná hra, ktorá nebude dostupná nikde inde a hrať ju bude možné len pomocou predplatného. V takomto prípade má Apple vyhraté.

- Reklama -

Každopádne teraz si myslíme, že Apple Arcade osloví len naozaj špecifickú skupinu zákazníkov. Tí za ňu platili doteraz 4,99€ mesačne. To je celkom fér cena za neobmedzený prístup k obrovskému množstvu hier. Ako sa ale ukazuje, cena môže byť ešte nižšia. Vďaka ročnému predplatnému ušetríte až 10€. Takáto možnosť tu pred tým nebola.

Apple Arcade príde s cenou 4,99$. Naznačuje nám to AppStore. - svetapple.sk

Cena spomínaného ročného predplatného je len 49,99€, takže každý mesiac zaplatíte zhruba 4€. Pokiaľ vás teda Apple Arcade baví a viete, že ho budete hrať aj ďalej, takáto „investícia“ sa vám skutočne oplatí. Treba tiež spomenúť, že Apple Arcade sa netýka iba platformy iOS či iPadOS. Ľudia môžu tieto hry hrať aj napríklad na macOS či tvOS. Pokiaľ sa chcete o službe dozvedieť niečo viac, odporúčame vám aby ste si prečítali tieto stránky od spoločnosti Apple.

Do komentára nám nezabudnite napísať, či vás Apple Arcade chytila alebo nie a či rátate s tým, že v budúcnosti budete službu predplácať na ročnej báze.

Na Apple Arcade môžete po novom ušetriť 10€. Pozrite sa ako.
Na Apple Arcade môžete po novom ušetriť 10€. Pozrite sa ako.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.