Pokiaľ máte plný iPhone a potrebujete si niekde zálohovať svoje dáta, už onedlho na to budete mať ďalšiu príležitosť. Na mobilný operačný systém iOS čoskoro dorazí aplikácia Google One. Cloud poskytne 15 GB úložného priestoru úplne zadarmo pre všetkých, ktorí sa doň zaregistrujú.

Na iOS mieri Google One

Novinka z dieľne spoločnosti Google je už na ceste. Zatiaľ síce nepoznáme presný dátum vydania, no podľa avizovaných informácií sa appky dočkáme v priebehu niekoľkých dní či maximálne týždňov.

Google One vám ponúkne možnosť, aby ste si doň uložili dôležité informácie, dokumenty, fotografie, videá, kontakty, udalosti z kalendára či ďalšie veci, ktoré potrebujete…

Už na začiatku budete môcť využívať 15 GB bezplatného úložiska. Appka obsahuje aj šikovného správcu, ktorý vám poskytne prístup k službám Gmail, Fotky Google a Disk Google.

Samozrejme, objaví sa tu aj možnosť, vďaka ktorej si svoj úložný priestor jednoducho rozšírite pomocou predplatného. Zväčšenie na 100GB stojí napríklad iba 1,99€ mesačne (ročné predplatné 19,99€). Všetko je tak isto možné zdieľať aj s piatimi členmi vašej rodiny.

Aplikácia Google One bola najprv dostupná len pre operačný systém Android. Poskytovala funkciu automatickej zálohy telefónu s možnosťou rozšírenia úložiska (v princípe niečo podobné, ako iCloud). Po prvýkrát sa dostane aj na platformu od Apple. Sme zvedaví, ako to bude fungovať.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple chystá ďalšiu revolúciu pre Siri. Po novom bude jej používanie ešte jednoduchšie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.