iPhone je v súčasnosti najrozšírenejšie mobilné zariadenie na svete. Žiadna iná spoločnosť nepredala počas posledných rokov toľko telefónov ako Apple iPhonov a už vôbec na nich toľko nezarobila, nakoľko hrubá marža spoločnosti Apple je neuveriteľne vysoká. To však prestáva vadiť čoraz väčšiemu množstvu bývalých “Androiďákov”. Tí prechádzajú na iPhone jedna radosť. Ukázalo sa to aj tento rok!

30%

Tim Cook, CEO spoločnosti Apple počas tohto roka pri ohlasovaní finančných výsledkov za posledný, 4. fiškálny štvrťrok 2015 oznámil aj pomerne zaujímavé informácie, ktoré sa týkajú nových majiteľov iPhonu. Tí vo veľkom množstve pred tým nepoužívali platformu iOS ale práve konkurenčný Android. Tim Cook sa vyjadril, že za tento rok má spoločnosť Apple najviac “Android prebehlíkov” v histórií.

- Reklama -

Pri pohľade na predajné čísla ich bolo až 30%, čo pri miliónoch kusoch predaných iPhonov vôbec nie je zlé, ba práve naopak. Apple získalo obrovské množstvo zákazníkov aj do budúcnosti. Dôvodom je fakt, že pokiaľ sa už raz dostali títo prebehlíci na iOS, je viac ako pravdepodobné, že späť na Android neprídu. Dôvodom je fakt, že miera prechodov “späť” je podstatne nižšia ako Android -> iOS.

Jailbreak-iOS-8.2-beta-TaiG-Windows-1024x768

Zdroj: Macrumors

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.