Včerajšia konferencia WWDC 2023 nám toho priniesla viac než dosť, ako po systémovej, tak aj po hardvérovej stránke. V spleti noviniek sa však nestratil pripravovaný iOS 17, ktorý dorazí s množstvom zaujímavých noviniek.

Jednou z nich bude nový režim StandBy, ktorý bude dostupný pre iPhone počas nabíjania. Ak vlastníte dokovaciu stanicu, či stojan s nabíjačkou MagSafe, túto funkciu budete milovať.

Funguje to veľmi podobne ako v prípade nabíjania hodiniek Apple Watch. Ak máte zariadenie v nabíjačke vo vodorovnej polohe, iPhone zobrazí widgety, čas a iné informácie na celú obrazovku. Z iPhonu sa tak stane praktické centrum pre váš domov, ktoré pripomína produkty typu Google Nest.

Čo ponúkne režim StandBy? 

Režim StandBy sa spustí automaticky keď položíte iPhone s nainštalovaným iOS 17 na nabíjačku do vodorovnej polohy. Na displeji sa následne ukážu informácie ako čas, počasie, kalendár, hudba, vaše fotky a podobne.

Režim StandBy iOS 17
Zdroj: Apple

Nový mód bude možné prispôsobiť podľa svojich preferencií. Pre upravenie základnej obrazovky stačí posúvať prstom jednotlivé informačné okná. Úprava bude fungovať na podobnom princípe, ako v prípade klasických widgetov.

Môžete si napríklad vybrať, aký chcete mať čas – analógový, digitálny, bublinkový alebo solárny. Takáto personalizácia bude dostupná pre väčšinu funkcií.

Vďaka iOS 17 bude možné tiež pridať widgety na domovskú obrazovku do hlavného zobrazenia StandBy, ktoré sa objaví hneď ako iPhone pripojíte k nabíjaciemu docku. V tomto zobrazení môžete napríklad ovládať svoje zariadenia v HomeKite, prezerať si udalosti v kalendári, sledovať akcie, kontrolovať batériu zariadenia, pozerať sa na počasie a tak ďalej.

Režim StandBy iOS 17
Zdroj: Apple

Niektoré z funkcií si užijete iba na iPhone 14 Pro a 14 Pro Max

V noci sa mód StandBy prispôsobí svetlu v miestnosti a stmavne, aby vás nerušil počas spánku. Režim StandBy je podobný ako režim Nightstand na Apple Watch, takže už vieme, odkiaľ Apple čerpalo inšpiráciu.

Prečítajte si tiež  Beta verziu iOS 17 a ďalších systémov si už nenainštalujete. Apple spravilo zásadné obmedzenie

Pamätajte však na fakt, že režim StandBy pre Always-On displej je dostupný iba na iPhone 14 Pro a 14 Pro Max. Na iných modeloch iPhonu musíte na displej ťuknúť, aby ste videli obsah, čo je veľká nevýhoda.

Režim StandBy iOS 17
Zdroj: Apple

Čo si o režime StandBy a ostatných novinkách v rámci systému iOS 17 myslíte vy? Podeľte sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

Galéria: 

iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac
iOS 17 standby
Zdroj: 9to5mac

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -