Nakupovanie na internete neustále naberá na popularite, to je fakt. Keď si ale v dnešnej dobe môžeme objednať už aj nákup potravín, ktorý nám niekto doniesie až domov, človek akosi stráca prehľad o tom, čo kde a ako nakúpiť. Preto sme otestovali aplikáciu Heureka app od Heureky, ktorá ako už asi tušíš, poskytuje všetky výhody a funkcionality jej “materskej” stránky – Heureka.sk.

Mobilné zariadenia

S nástupom dostupného mobilného internetu sa akoby roztrhlo vrece s používateľmi, ktorí pristupujú na internet a sociálne siete cez mobilné zariadenia poväčšine schované vo svojom vrecku. Preto sa aj rôzne weby a servery musia prispôsobovať tomu, ako sa použivateľ správa. V niektorých prípadoch sa vytvárajú stránky, ktoré sa prispôsobia displejom mobilných zariadení, v iných si stránky zas zvolia možnosť vytvoriť vlastnú mobilnú appku.

- Reklama -

Vyhľadávač internetových obchodov a najnižších cien Heureka to skombinoval, a my ti prinášame krátku recenziu ich iOS aplikácie Heureka app, v ktorej sa nachádza vyše 4 miliónov produktov vo viac než 11 000 internetových obchodoch na slovenskom trhu, takže je z čoho vyberať.

Heureka app - svetapple.sk
Heureka app – svetapple.sk

Šikovný pomocník

Po stiahnutí aplikácie Heureka app (ktorá ma približne 22MB a beží na iOS 6 a vyšších) a jej zapnutí sa zobrazí krátky sprievodca, ktorý nie je príliš otravný a rýchlo ťa oboznámi so všetkým, čo potrebuješ vedieť. Po absolvovaní úvodného “školenia” sa už dostávame na hlavnú obrazovku, kde sa nachádza dominantné logo, vyhľadávanie a 4 záložky – Kategórie, Obľúbené, História a Bestsellery.

Fulltextové vyhľadávanie funguje výborne, stačí napísať názov produktu, o ktorý máš záujem a okamžite ti vyskočia výsledky, ktoré sa na tvoj výber podobajú a okamžite vidíš aj najnižšie ceny, ktoré sú na internete dostupné. Pokiaľ nepoznáš konkrétny produkt, ktorý hľadáš, cez záložku kategórie sa k nemu môžeš klasicky “preklikať.”

Heureka app - svetapple.sk
Heureka app – svetapple.sk

Ďalšie možnosti

Výber tovaru v kategóriách si môžeš uľahčiť pomocou pomerne širokej škály filtrov, taktiež dostávaš okamžité informácie o produktoch a obchodoch priamo od zákazníkov vďaka množstvu recenzií. Zaujali ma aj často veľmi rozsiahle fotogalérie, čo je určite veľké plus.

K zaujímavím funkcionalitám tejto appky patrí najmä zobrazenie bestsellerov slovenského internetu, možnosť odkladať si produkty, ktoré ťa zaujmú do záložky Obľúbené pre neskoršie rýchle vyhľadanie a najmä skener čiarového kódu, ktorý ti umožní zistiť si najnižšie ceny tovaru priamo v predajni. Toto považujem za zlomovú funkcionalitu, ktorá ma absolútne presvedčila o tom, že v mojom iPhone appka zostáva.

Heureka app - svetapple.sk
Heureka app – svetapple.sk

Hodnotenie

Celkovo aplikácia pôsobí jednoducho, príjemne a svižne a v rebríčku Top10 najsťahovanejších free aplikácii v iTunes je určite zaslúžene, o čom svedčí aj fakt, že bola stiahnutá už vyše 35 000 krát a stále si drží vysoké hodnotenie 4,5* od používateľov.

Jediné mínus, ktoré by som appke vytkol je, že sa nedá dostať do bočného menu (v ktorom sa prepína jazyk a mena) priamo z hlavnej obrazovky, ale je potrebné sa k nemu “preklikať” cez nejaký produkt. Znamená to, že prvé vyhľadávanie musíš spraviť po česky, no po prepnutí do slovenskej verzie už všetko funguje tak, ako má a aplikácia si ukladá toto nastavenie aj pre ďalšie použitie. Veríme, že autori to rýchlo napravia 🙂

HODNOTENIE NAŠEJ REDAKCIE: 4,5/5 (testované na iPhone 6 64GB)

APLIKÁCIU HEUREKA APP SŤAHUJ TU >

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.