Mníchovská automobilka BMW ukazuje, že dokáže byť neuveriteľne kreatívna. Ešte minulý týždeň odhalila nový model 5 a i5, pričom toto vozidlo dostalo nie len kompletne prepracovaný exteriér, ale aj interiér. Jeho súčasťou je aj veľký centrálny displej, ktorý už poznáme z BMW iX či nového BMW 7. Má však jednu špecialitu.

BMW do svojho operačného systému integrovalo aj novú hernú platformu AirConsole, ktorá sa zobrazuje priamo na palubnej obrazovke. Nájdete tu prevažne jednoduché herné tituly, ktoré vás môžu zabávať celé hodiny, keď budete na niekoho čakať v aute. Dôležité je zdôrazniť, že sa ovládajú priamo cez smartfón.

Za vznikom technológie stojí spolupráca so startupom N-Dream, ktorý vyvinul práve platformu AirConsole. Tá umožňuje hranie jednoduchých hier v prehliadači, alebo dokonca na niektorých televízoroch, za pomoci ovládania cez mobilné zariadenie. Párovanie je veľmi jednoduché.

Vyskúšať si to môžete zadarmo, aj keď nemáte nové BMW radu 5

BMW 5
Zdroj: BMW

Stačí, keď si otvoríte internetovú stránku airconsole.com napríklad na svojom počítači a následne prejdete na tú istú stránku cez prehliadač vo vašom iPhone. Potom tu zadáte párovací kód a môžete hrať skoro 200 rôznych hier, ktoré vás budú zabávať celé hodiny.

Upozorňujeme však, že zadarmo je iba niekoľko z nich. Mnohé zaujímavé tituly sú dostupné len ak máte Premium účet a ako už asi tušíte, ten sa predáva za mesačný poplatok. Zaplatíte zaň však iba 4,99 $ / mesačne, čo zas nie je taká tragická suma. Zaujímavé je tiež to, že platforma AirConsole podporuje aj multiplayer.

Čo hovoríte na túto šikovnú a kreatívnu novinku vy? Dajte nám vedieť do komentára. My už iba doplníme, že platforma AirConsole sa čoskoro ocitne aj v ďalších modeloch BMW. Nebude teda obmedzená len na novú päťku.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  GTA 6 by mohlo byť exkluzivitou pre PS5 Pro: Naopak PC hráči si budú musieť počkať
Môže ťa zaujímať
- Reklama -