Google Chrome patrí medzi najrozšírenejšie prehliadače na svete. Napriek tomu však trpí viacerými nedostatkami, ktoré od jeho inštalácie odrádzajú množstvo, prevažne profesionálnych používateľov. Kompetentní si to uvedomili a tak začali konať.

Posledná aktualizácia s označením „91“ priniesla až 23 % zrýchlenie reakcií a tiež uvoľnenie zdrojov pre CPU a RAM vďaka systému zmrazenia zabalených skupín kariet.

- Reklama -

Dôsledkom toho však už nie je možné deaktivovať zobrazenie mriežky kariet rovnako ako predtým.

Za lepším výkonom stojí predovšetkým dvojica doplnkov JavaScriptu. Hovoríme o kompilátoroch Ignition a Turbofan, vyplňajúcich medzeru medzi potrebou rýchleho spúšťania akcií a optimalizáciou kódu pre maximálny výkon.

V jednoduchosti to znamená, že ide o sadu vylepšení, ktoré pomôžu prehliadaču Google Chrome 91 efektívnejšie pracovať s kódom pri jeho spustení a taktiež udržať program pri trvalom zaťažení stále veľmi rýchly. Sme zvedaví, ako to bude fungovať v praxi.

Napíšte nám do komentára, ktorému prehliadaču ste na svojom Macu verní vy. Je to Safari, Google Chrome, Firefox alebo Opera? (či niečo iné?)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtomsguide
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.