Google Chrome patrí medzi najrozšírenejšie prehliadače na svete. Napriek tomu však trpí viacerými nedostatkami, ktoré od jeho inštalácie odrádzajú množstvo, prevažne profesionálnych používateľov. Kompetentní si to uvedomili a tak začali konať.

Posledná aktualizácia s označením „91“ priniesla až 23 % zrýchlenie reakcií a tiež uvoľnenie zdrojov pre CPU a RAM vďaka systému zmrazenia zabalených skupín kariet.

Dôsledkom toho však už nie je možné deaktivovať zobrazenie mriežky kariet rovnako ako predtým.

Za lepším výkonom stojí predovšetkým dvojica doplnkov JavaScriptu. Hovoríme o kompilátoroch Ignition a Turbofan, vyplňajúcich medzeru medzi potrebou rýchleho spúšťania akcií a optimalizáciou kódu pre maximálny výkon.

V jednoduchosti to znamená, že ide o sadu vylepšení, ktoré pomôžu prehliadaču Google Chrome 91 efektívnejšie pracovať s kódom pri jeho spustení a taktiež udržať program pri trvalom zaťažení stále veľmi rýchly. Sme zvedaví, ako to bude fungovať v praxi.

Napíšte nám do komentára, ktorému prehliadaču ste na svojom Macu verní vy. Je to Safari, Google Chrome, Firefox alebo Opera? (či niečo iné?)

Prečítajte si tiež  Google Chrome dostane lepšiu optimalizáciu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJtomsguide
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.