Microsoft je v technologickom svete dodnes mimoriadne dôležitá spoločnosť. Jej balíček Office riadi milióny počítačov po celom svete. Teraz navyše prichádza významená rozšírenie pre mobilné zariadenia. Nový Microsoft Office pre iOS a Android je tu. Pozrite sa na to, čo všetko ponúka pre používateľa.

Nový Microsoft Office pre iOS a Android je tu!

Spoločnosť Microsoft sa v poslednej dobe dosť zameriavala na svoj balíček Office, ktorý môžeme považovať za taký štandard pri akejkoľvek práci s počítačom. Dnes prišla s celkom novou mobilnou aplikáciou určenou pre operačné systémy iOS a Android. Nájdeme v nej konkrétne tri aplikácie. Text budete písať cez Word, tabuľky riešiť v Exceli a prezentácie vytvárať cez PowerPoint. Vývojári sa zamerali na to aby vám s zjednodušili prácu z dátami. Vďaka tomu by sa mala zvýšiť aj vaša produktivita.

Hlavnou výhodou aplikácie by malo byť práve to, že sa v nej nachádzajú všetky tri kľúčové funkcie balíčka Office. Inými slovami budete mať všetky svoje dokumenty a prezentácie uložené na jednom jedinom mieste, čo vám uľahčí robotu. Nebudete tak už musieť možno trochu chaoticky prepínať medzi jednotlivými aplikáciami. Tak isto by to malo prispieť k tomu aby vám vo vašom mobilnom zariadení ostalo viacej pamäte ako pred tým. Nezostalo to ale iba pri zlučovaní aplikácii.

Microsoft do svojej aplikácie pridal aj sériu nových funkcii. Tie by vám mali uľahčovať prácu a zjednodušovať život. Môžeme napríklad spomenúť možnosť vytvorenia fotografie rôznych dokumentov alebo tabuliek, ktoré následne môžete importovať priamo do Excelu alebo Wordu. Tak isto aj PowerPoint dostal možnosť pomerne jednoduchým spôsobom importovať fotografie z fotoaparátu.

- Reklama -

Nie je to ale ani zďaleka všetko. Aplikácia vám napríklad umožní podpisovať PDF dokumenty, používať QR kódy a podobne… Aplikáciu však ešte stále nenájdete v obchode AppStore. Momentálne je dostupná v beta testovaní pomocou aplikácie TestFlight. Testovanie je obmedzené pre 10 000 používateľov. V čase písania tohto článku však ešte bolo možné prihlásiť sa sem.

Nový Microsoft Office pre iOS a Android je tu. Nájdeme tu Word, Excel a PowerPoint.
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here