Apple minulý rok vydal svoju novú Apple TV 4. generácie, ktorá sa stala automaticky ďalším populárnym produktom spoločnosti Apple. Celú Apple TV aktuálne poháňa systém tvOS, ktorý má však niektoré obmedzenia. To sa nepáčilo hackerskému tímu Pangu, ktorý teraz po prvýkrát vydal jailbreak pre Apple TV. Nadväzuje tým na jailbreak pre iOS 9.1, ktorý bol vydaný na začiatku marca. Jailbreak si môžu nainštalovať všetci majitelia najnovšej Apple TV, na ktorej je nainštalovaný systém tvOS 9.0 alebo tvOS 9.0.1. 

Sľub dodržali

Hackerský tím svoje úmysly prezradil už pri predstavení jailbreaku pre iOS 9.1. Svoje slová dodržal a s menším oneskorením prvý jailbreak pre Apple TV vydal. Je dostupný zatiaľ pre tvOS 9.0 a tvOS 9.0.1. Ak máš novšiu verziu, budeš si musieť niekoľko týždňov počkať, pretože aktuálne nejde vykonať downgrade na nižšiu verziu tvOS. Pangu však sľubuje, že pripravuje jailbreak aj pre novšie verzie tvOS.

Zatiaľ iba SSH

Mnoho noviniek bohužiaľ jailbreak pre Apple TV nepriniesol. Nainštalovaním iba povolíš SSH prístup, žiadnu Cydiu tu nenájdeš. Napriek tomu je to stále dobrá správa, vďaka ktorej sa konečne otvorí cesta do Apple TV a vzniknú skvelé vylepšenia a úpravy. Predchádzajúca generácia Apple TV sa nikdy jailbreaku nedočkala.

Snímka

Upozornenie

Uvedomujeme si, že návod je pomerne komplikovaný. Upozorňujeme ťa, že všetko čo urobíš, budeš robiť na vlastnú zodpovednosť a vlastné riziko. Za prípadné vzniknuté škody stránka svetapple.sk nezodpovedá.

Návod

Pred samotným postupom, sa musíš prihlásiť do Xcode s Apple ID, na ktorom musíš mať povolené špeciálne nastavenia. To je možné urobiť zadarmo prihlásením tu. Prihlásenie do Xcode vykonáš nasledujúcim spôsobom: Xcode> Preferences> Accounts a klikni na “+.”

Čo k tomu potrebuješ

Návod:

 1. Pomocou USB-C pripoj Apple TV k Macu.
 2. Ak si to ešte neurobil, vypni automatické aktualizácie na Apple TV. Urobís to v Nastavenia> Systém> Aktualizácia softvéru.
 3. Na svojom Macu stiahni nástroj pre jailbreak od Pangu a iOS App Signer v .ZIP súbore a oboje extrahuj na plochu.
 4. Otvorte Xcode a v ňom File> New> Project> tvOS> Application> Single View Application> Next.
 5. Vyplň nasledujúce polia takto:
  • Product Name: Jailbreak
  • Organization: <Tvoje meno>
  • Organization Identifier: com.jailbreak.appletv
 6. Všetko ostatné nechaj tak ako je a klikni na Next> Create
 7. Klikni na Product> Destination> Apple TV
 8. V sekcii Team vyber tvoje Apple ID.
 9. Kliknit na tlačidlo Fix issue, ktoré opraví prípadné problémy
 10. Spusti iOS App Signer a pomocou tlačidla Browse vyber súbor atvipa.app z priečinka Payload, ktorý sa nachádza v stiahnutom Pangu súbore, ktorý si extrahoval na plochu.
 11. Potom v položkách Signing Certificate a Provisioning Profile vyber to, čo si vytvoril v Xcode.
 12. Klikni na tlačidlo Štart a súbor atvipa.app by sa mal uložiť na plochu
 13. Otvorte Xcode a choď do Window> Devices a vyber Apple TV
 14. Klikni na tlačidlo “+” a vyber atvipa.app z plochy
 15. Nástroj Pangu by sa mal teraz objaviť v Apple TV. Akonáhle sa na domovskej stránke zobrazí, spusti ho a dokonči inštaláciu jailbreaku.
 16. Teraz môžeš využívať SSH na Apple TV na svojom Macu.

Video návod:

Záver

Tento sposob je pomerne komplikovaný, ale kedže je JB pre Apple TV ešte v plienkach, je to odpustiteľné. Tím Pangu si tento fakt určite uvedomuje. Ako uviedli, už pracujú na verzii pre všetky tvOS a my dúfame, že aj nad ľahším spôsobom jailbreaknutia. Každopádne je to veľký pokrok, ktorý pravdepodobne prinesie obrovské možnosti, na ktoré sa veľmi tešíme!

Zdroj: 9to5mac

Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here