Jailbreak pre HomePod

Ani vo sne by nás nenapadlo, že raz budeme písať článok na túto tému. Ako sa však ukazuje, šikovní hackeri chcú odomknúť aj inteligentný reproduktor od Apple. Tím stojaci za Jailbreakom Checkra1n pre iOS tvrdí, že sa teraz zameral na HomePod.

Novinku oznámil používateľ L1ngL1ngprostredníctvom tweetu. Priložil aj snímku obrazovky z okna terminálu (v macOS), ktorá ukazuje prístup do systému.

Samotné kódy podľa expertov naznačujú, že sa jedná o pôvodný (veľký) model z roku 2018 a nie o novinku s označením „mini“. Staršie zariadenie poznáme pod identifikátorom AudioAccessory 1,1 (ktorý je spomenutý v kódoch). Jeho menšia verzia sa označuje identifikátorom AudioAccessory 5,1.

Ako správne poznamenala redakcia magazínu Macrumors, originálny reproduktor využíva procesor A8, ktorý sa pôvodne nachádzal v iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Na tieto zariadenia dnes dnes bez problémov nainštalujete Jailbreak, kvôli neznámej hardvérovej chybe. Evidentne sa preniesla aj do domáceho asistenta.

Ak sa v tomto bode pýtate, na čo by bol takýto „hack“ dobrý, odpovedí je hneď niekoľko. V prvom rade by ste mohli odomknúť pripojenie Bluetooth, zmeniť virtuálneho hlasového asistenta, individualizovať farby na displeji či pridať podporu viacerých stramovacích služieb. Je toho zrejme viac, ako by ste čakali…

Nechajme sa prekvapiť, čo nám skupina hackerov prinesie v budúcnosti. Do komentára nám napíšte, či by ste si „odomkli“ svoj HomePod alebo je to hlúposť.

Prečítajte si tiež  4 dôvody prečo si kúpiť HomePod mini. Za túto cenu ho musí mať doma každý Apple fanúšik
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.