Na jailbreak pre iOS 9.1 sa mnoho užívateľov určite tešilo už dlhšiu dobu. Napriek tomu, že sa na internete objavili videá o jailbreaku aj pre iOS 9.2 a 9.3, hackerský tím dnes prichádza s jailbreakom len pre iOS 9.1. Taktiež sa objavili aj ďalšie zaujímavé informácie o tom, že rovnaký tím sa chystá vydať prvý jailbreak pre Apple TV 4. generácie a to už budúci týždeň. Ako jailbreaknúť zariadenia a prečo to urobiť sa dozvieš v našom článku.

iOS 9.1 jailbreak

Množstvo užívateľov iOS-u momentálne beží na najaktuálnejšej verzii 9.2.1, ale ak si ty ten “šťastlivec”, ktorý má iOS 9.1 môžeš sa tešiť. Jeden z najznámejších hackerských tímov dnes vydal jailbrek pre spomínaný iOS 9.1.

- Reklama -

iOS 9.1 jailbreak

Pangu vysvetlilo, že vydanie je možné kvôli bugu, ktorý sa v iOS 9.1 nachádza a ktorý bol v iOS 9.2 opravený. Pangu taktiež poďakovalo Junga Hoon Leeovi, prezývanému Lokihardt, ktorý je bezpečnostným expertom a v kruhoch hackingu je dobre známy. Lee už predtým získal veľkú odmenu v hackerskej súťaži Pwn2Own.

Zaujímavosťou je, že vo verzií 1.2.0 sa ocitla “kolónka” ktorá označuje kúpu jailbreaku a taktiež v .zip súbore boli pokyny pre zaplatenie a registráciou jailbreaku. Dúfame, že pri verzii 1.3.0, ktorá má fungovať s iOS 9.1 táto kolónka nebude a jailbreak bude bezplatný. Momentálne robíme všetko pre to aby sme to zistili a informovali ťa o tom!

Podporované zariadenia a stiahnutie

Pangu jailbreak pre iOS 9.1, si môžeš stiahnuť na ich oficiálnych stránkach. Nástroj funguje teda pre už spomínanú verziu systému a iba pre 64-bitové zariadenia, t.j. iPhone 5S a novšie (vrátane). Staršie verzie iOS 9 môžu byť spustené na 32-bitových zariadeniach jailbreaknutých pomocou rovnakého nástroja.

Apple TV 4.generácie jailbreak

Mať jailbreak na svojom iOS zariadenia je super, ale správa o prvom jailbreaku pre Apple TV 4. generácie je oveľa zaujímavejšia. Na jeho oficiálnom Twitteri Pangu poznamenal, že pre Apple TV 4 (9.ox) vydá jailbreak už budúci týždeň. Tento jailbreak bude zahŕňať len ​​SSH prístup, takže tu pravdepodobne nebudú všetky užívateľské funkcie v grafickom rozhraní. Napriek tomu je to stále dobrá správa, vďaka ktorej sa konečne otvorí cesta do Apple TV a vznikne priestor pre vylepšenia a úpravy. Predchádzajúca generácia Apple TV, sa nikdy jailbreaku nedočkala.

Čo to je jailbreak

V dnešnej dobe je jailbreak už trochu menej populárny ako tomu bolo v minulosti. Jednou z príčin môže byť, že Apple sa niektoré obľúbené tweaky rozhodlo pridať ako oficiálne funkcie do svojho iOS. Ďalšou možnosťou je, že ľudia majú obavy o svoje zariadenie, prípadne osobné údaje a pod.

Čítaj viac o výhodách a nevýhodách jailbreaku v článku s názvom: Jailbreak. Áno alebo nie ?jailbreak

Záver

Jailbreak pre iOS 9.1 nás veľmi potešil. Jedinou vecou je, že sa očakával jailbreak s pomerne jednoduchou inštaláciou, tak ako to bolo v beta testovaní tímu TaiG9. Jailbreak beta od týchto hackerov ide nainštalovať priamo z iPhonu, kliknutím na určitú webstránku a následnou inštaláciou profilu, bohužiaľ, len beta.

Veríme, že jailbreak od tohto tímu príde čoskoro tiež, bude bezplatný, jednoduchý na inštaláciu a samozrejme aj s podporou novších iOS.

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here