Spoločnosť Facebook už dlhšiu dobu vyvíja platby cez jeho chatovú aplikáciu Messenger, pomocou ktorých sa môžete vyrovnať s vašim známym či priateľom. Celá funkcia je veľmi jednoduchá a určite opäť raz uľahčí život mnohým ľuďom. Zatiaľ však len v USA.

Posielanie peňazí

Poznáte to, boli ste so svojim známym a potrebovali ste si niečo urýchlene zakúpiť. V danom obchodnom dome však nebrali kreditné karty a tak vám známy požičal s tým, že mu peniaze vrátite. V dnešnej dobe by vaše nohy teda smerovali k najbližšiemu bankomatu alebo by ste jednoducho využili funkciu Viamo. Pokiaľ sa vám však nechce ani to a náhodou žijete v USA, môžete známemu poslať peniaze priamo cez váš Facebook účet alebo lepšie povedané, cez aplikáciu Messenger. Stačí ak si do nej zapíšete údaje z kreditnej karty a objaví sa vám nová ikonka „$“.

- Reklama -

Vďaka tejto ikone budete môcť posielať peniaze komu len chcete. Síce nevieme, aký je limit, no predpokladáme ho na 50 či 100$. Táto funkcia je naozaj jednoduchá a skvelá keďže platenie a posielanie peňazí nebolo nikdy jednoduchšie. Má však jeden veľmi podstatný háčik. Facebook ju zatiaľ spustil len pre USA, kde má dohody s bankami. U nás je príchod tejto služby zatiaľ v nedohľadne a rovnako je to aj v susedných či okolitých krajinách EU. Nikto nevie, či bude Facebook vôbec chcieť službu posunúť aj za hranice USA. Každopádne dúfajme, že áno, lebo tento nápad je vyslovene skvelý!

Posielanie peňazí cez Messenger je už realita! - svetapple.sk
Posielanie peňazí cez Messenger je už realita! – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.