Na minuloročnej, septembrovej keynote sme mohli vidieť predstavenie iPhonu 11 Pro vrátane aplikácie, ktorá umožňovala používanie 2 objektívov naraz. O túto appku sa postarala spoločnosť Filmic. Dnes ju oficiálne pridala do App Store. Je úplne zadarmo.

Pomocou tejto aplikácie môžete natáčať na 2 objektívy zároveň!

iPhone 11 Pro a 11 Pro Max sú veľmi schopné produkty. Vďačia tomu aj trojici šošoviek fotoaparátov na zadnej strane. Konkrétne sa tu nachádza širokouhlý objektív, ultraširokouhlý objektív a teleobjektív.

- Reklama -

Pokiaľ máte filmárske srdce a radi natáčate videá, je to niečo pre vás ako stvorené. Kvalita po stránke farieb, stabilizácie, rozlíšenia a podobne je na tej najvyššej možnej úrovni v súčasnosti. To je nezapierateľný fakt.

Vývojári aplikácie DoubleTake pre iOS, zo spoločnosti Filmic to samozrejme vedia tiež. Na vývoji appky úzko spolupracovali spolu s Applom ešte pred oficiálnym uvedením na trh.

Dočkali sme sa aj jej prezentácie na septembrovej keynote pri uvádzaní nových iPhonov na trh. Ešte ale zhruba 4 mesiace trvalo, kým bola aplikácia schopná ísť do sveta. Dnes je ten deň a vy si ju môžete stiahnuť úplne zadarmo.

Základné rozhranie appky vám umožňuje striedať alebo natáčať na dva objektívy súčasne. Pokiaľ máte iPhone 11 Pro, je to celkom zábava. Dokopy tu máte až 4 šošovky (vrátane Face Time kamery), z ktorých môžete vyberať.

Pomocou tejto aplikácie môžete natáčať na 2 objektívy zároveň!
Pomocou tejto aplikácie môžete natáčať na 2 objektívy zároveň!

Viacero nastavení v DoubleTake

Samozrejme, že sa pri takomto natáčaní nemení kvalita videa. Appka vám dokonca umožňuje nastaviť aj frekvenciu snímok za sekundu. Štandardne je nastavená na 24 fps, no vy si môžete zvoliť 25 fps alebo 30 fps.

Štandardných 60 fps nie je možné takýmto spôsobom natáčať. To sa ale dá oželieť vzhľadom na náročné procesy, ktoré appka ale aj iPhone spoločne zvládajú.

DoubleTake dokáže snímaň v režime „obraz v obraze“ alebo potom 2 obrazovky vedľa seba. Ak si chcete porovnať kvalitu a rozdiely v jednotlivých objektívoch na zadnej strane vášho zariadenia, určite to oceníte.

Tak isto môžete natáčať to čo je pred vami a tiež to čo je za vami, pomocou kombinácie zadného objektívu a Face Time kamery. Možno zaujímavé pri nejakom športe, to je už na vás…

Aplikácia je dostupná samozrejme len na zariadenia, ktoré s príchodom iOS 13 podporujú funkciu natáčania videa na 2 šošovky. Bavíme sa o týchto modeloch:

  • iPhone XR
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max

Na starších modeloch žiaľ podporovaná nie je. Ak ju teda máte záujem vyskúšať, môžete si ju zadarmo stiahnuť na AppStore. V najhoršom možnom prípade vás nezaujme a vy ju vymažete. Keďže je appka free tak je to úplne v poriadku… Tak čo, vyskúšali ste? Čo na ňu hovoríte?

Pomocou tejto aplikácie môžete natáčať na 2 objektívy zároveň!
Pomocou tejto aplikácie môžete natáčať na 2 objektívy zároveň!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.