Predpokladáme, že len veľmi málo z našich čitateľov nemalo tú česť zahrať si jeden z mnohých dielov hernej série GTA. Prvý plnohodnotný 3D titul prišiel ešte v roku 2001 a vo svete spôsobil obrovský ošiaľ (predtým tu bolo niekoľko častí, ktoré sa hrali z vtáčej perspektívy).

V nasledujúcom porovnaní uvidíte klasické GTA 3 (2001) vs GTA: Vice City (2002) vs GTA: San Andreas (2004) vs GTA IV (2008) vs GTA V (2013). Prvé tri hry z tohto zoznamu sa dokonca nachádzajú aj v internetovom obchode App Store, a tak si ich môžete kedykoľvek vyskúšať na svojom iOS alebo iPadOS zariadení.

- Reklama -

Zmeny v správaní sa vodičov

V priebehu posledných dvadsiatich rokov môžeme pozorovať množstvo zmien v správaní sa vodičov, pričom niektoré „návyky“ sa za toto obdobie vôbec nezmenili. GTA má byť predovšetkým o zábave, a tak sa nemôžete čudovať, keď vodiči v ostatných autách reagujú nervózne či podráždene.

Nutné je tiež uviesť, že rozdiel medzi hrami nie je 20 rokov tak, ako bolo uvedené v nadpise ale „len“ 12 rokov. Počítali sme tu ale s tým, že GTA V je od svojho uvedenia pravidelne aktualizované a tak sa do porovnania zahrnula posledná verzia z roku 2021.

Pozrite si video a napíšte nám do komentára, ktorý diel tejto legendárnej série je váš najobľúbenejší? Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.