Či už si verný platforme Mac, alebo máš doma Windows, neznamená to, že sa automaticky musíš spoliehať na prehliadače Safari od Apple, alebo Edge od Microsoftu. Viac, ako 63 % ľudí, je verných populárnemu prehliadaču Chrome od spoločnosti Google. Ako informujú vývojári, čoskoro dôjde ku zásadnej zmene, na ktorú sa treba dostatočne pripraviť.

Už 15. augusta by mala prísť nová verzia Chrome 116, ktorá zavedie úplne špeciálny cyklus pravidelných aktualizácií. Tie by po novom nemali vychádzať na nepravidelnej báze, ale používatelia sa s nimi budú stretávať každý jeden týždeň. Hlavným cieľom tohto kroku bude snaha o vyriešenie čo možno najväčšieho množstva chýb a nedostatkov, ktoré ohrozujú bezpečnosť používateľov. Vývojári teda budú každý týždeň ponúkať nové záplaty, aby si surfoval po internete s čo možno najmenším rizikom.

Open-source Chromium má svoje negatíva 

Spoločnosť Google sama zdôrazňuje, že open-source projekt Chromium umožňuje všetkým vidieť slabé miesta prehliadača a zneužiť ich vo svoj prospech oveľa skôr, ako ich vývojári opravia. Presne preto je nevyhnutné s týmto problémom bojovať.

Najnovšia správa zdôrazňuje, že do roku 2020 prichádzali opravy chýb v priemere raz za 35 dní. Neskôr sa situácia zlepšila a vďaka rozšíreným prácam na zdokonalení bezpečnosti sa pravidelnosť skrátila len na 15 dní. Podľa Google to však stále nestačilo.

Po novom to však bude v priemere raz za 7 dní, čo je obrovská zmena. A aj keď by to pre bežných ľudí malo priniesť iba pozitíva, uvedomiť si treba aj mierne negatívnu stránku.

Prehliadač bude po aktualizácii vždy potrebné reštartovať, čo ľudia často nechávajú na neskôr. Väčším počtom aktualizácii sa teda mierne naruší náš komfort. Nakoľko však ide o bezpečnosť, mali by sme to naplno rešpektovať.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  15" MacBook Air je na Slovensku v zľave za brutálnu cenu. Toto je ponuka, ktorá sa neodmieta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -