Približne o 9:00 ráno začali na monitorovacej stránke Downdetector pribúdať sťažnosti od Slovákov, ktorým nefungujú služby spoločnosti Meta.

Najčastejšie sa sťažovali na nemožnosť prijímať a odosielať správy, pričom my v redakcii sme zaznamenali, že niektoré správy prichádzali s viac-minútovým omeškaním.

Rovnako tak sa nedalo pripojiť ku serveru, ľuďom nefungovali internetové stránky a v ojedinelých prípadoch ani zdieľanie (toto sme opäť pocítili aj my).

Navštívili sme aj zahraničnú mutáciu Downdetectoru, na základe čoho sa nám podarilo zistiť, že problémy nepociťujeme iba my na Slovensku, ale stretávajú sa s nimi aj používatelia po celom svete.

Zatiaľ nie je jasné, čo tento problém spôsobilo, no môže za ním stáť skupina hackerov alebo len obyčajná aktualizácia serverov.

Pokiaľ ste teda verní aplikáciám od spoločnosti Meta a v súčasnosti vám nefungujú, odporúčame vám vyhľadať alternatívu napríklad v podobe Telegramu, Viberu atď. Akonáhle sa dozvieme niečo nové, budeme vás informovať.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Čierny deň RTVS: Zamestnanci sa obliekli do čierneho čím vyjadrili tichý protest
Môže ťa zaujímať
- Reklama -