Predstaví dnes večer Apple iMessage pre Android?

0

iMessage a Facetime sú už niekoľko generácií súčasťou OS X a taktiež systému iOS. Oba nástroje sa stali obľúbeným komunikačným prostriedkom medzi majiteľmi všetkých Apple zariadení. V súčasnosti sme naozaj zaplavení rôznymi komunikačnými nástrojmi ako sú Facebook Messenger, Google Hangout, Viber, WhatsApp či stále menej populárny Skype. Všetky tieto aplikácie dokážu do určitej miery nahradiť aj služby mobilných operátorov.

Nové funkcie v iMessage

Celkom nečakanou novinkou pri predstavení iOS 5 bol práve nový klient integrovaný do aplikácie Správy, ktorý obsahoval špecifické funkcie, ktoré klasické SMS správy neobsahujú. Práve integrácia nového klienta medzi správy obmedzila využívanie služieb mobilných operátorov.

Apple aplikáciu Správy za posledné roky menil len minimálne. Napríklad v posledných rokoch pridal možnosť odosielania hlasových správ a taktiež odosielanie polohy, kde sa práve nachádzate. Dnes večer by sa mala aplikácia dočkať ďalších vylepšení, ktoré sa priblížia funkciám ostatných aplikácií ako napríklad Facebook Messenger.

Hovorí sa napríklad o tom, že by sa aplikácia mala dočkať úplne nových funkcií, ako je napríklad posielanie peňazí. Ako to celé bude fungovať a čo nakoniec nové Správy prinesú, uvidíme už dnes večer.

Apple vs. Andorid

Okrem nových funckií, ktoré sa stanú súčasťou operačného systému iOS 10, by sa mali dočkať možnosti odosielať iMessage aj majitelia telefónov s operačným systémom Android. O tejto ničím nepodloženej informácií pred nedávnom informoval web MacDailyNews. Apple už pred rokom pri predstavení Apple Music ukázal, že chce, aby jeho služby boli dostupné masám.

V novembri umožnil užívateľom Androidu používať Apple Music , ktorá by sa večer mala po roku dočkať taktiež mnohých vylepšení. Dnes by sa na túto platformu mala dostať aj samostatná aplikácia iMessage. Podľa slov Tima Cooka iMessage predstavujú ,,jednoduchosť, pohodlie a bezpečnosť“.

To, či nakoniec príde jedna z najpopulárnejších súčastí systému iOS aj na Android uvidíme pravdepodobne už dnes večer na úvodnej konferencií WWDC 2016 o 19:00 SEČ.

Po konferencií nájdeš informácie o všetkých predstavených novinkách aj na našom webe!

iMessages - Svetapple.sk

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk