Spoločnosť Adobe uvoľnila ďalšiu zaujímavú aplikáciu pre jednoduchú úpravu fotiek s veľkým potencionálom. Jednoduché ovládanie a prehľadnosť je jednou z predností aplikácie.

Prehľad

Adobe Photoshop Express vás pri spustení vyzve na prihlásenie do Adobe ID účtu, prípadne ak tento účet nevlastníte, je možné sa priamo v appke zaregistrovať. Konto Adobe slúži na jednoduchý prenos fotiek z Creative Cloudu, službu Adobe Revel a dočasne na odomknutie napr. prémiových filtrov.

Začíname s úpravou

Fotky na úpravu môžete vybrať z Fotiek alebo priamo fotku odfotiť. Po vybraní fotky sa zobrazia hlavné nástroje úprav. Patria sem klasicky známe filtre ako aj prémiové filtre, ktoré odomknete prihlásením sa. Obľúbené filtre si jednoducho pridáte medzi My Looks. Medzi ďalšie nástroje patrí rotácia fotky, nastavenie ostrosti, redukcia šumu, zvýraznenie a nastavenia farieb. Ak sa Vám stane, že pri fotení majú ľudia červené oči, appka si s tým jednoducho poradí automatickým rozpoznávaním, funguje dokonca aj pre zvieratá. K fotke môžete pridať aj rámy, vignetáciu a rôzne štýly hrán. Pre porovnanie originálu a upravenej fotky slúži tlačidlo v hornej lište, vedľa ktorej nájdete tlačidlo zdieľania. V nastaveniach je základná ponuka možností tohto typu aplikácii na úpravy fotiek.

Hodnotenie

Aplikácia ide svižne, neseká, odozva je dobrá, navigácia v appke je jednoduchá a jej ovládanie zvládne aj začiatočník. Appka je dostupná v App Store zadarmo. Celkové hodnotenie: 4,4/5

Testovali sme na iPhone 5 verziu 3.5.1.

PSEXPRESS_APP_screens

Aplikáciu môžete stiahnuť priamo tu: Adobe Photoshop Express – Adobe

Prečítajte si tiež  Adobe Photoshop pre Mac a iPad dostane hromadu nových funkcií
Môže ťa zaujímať
- Reklama -