Inovatívna aplikácia spojená s nápadom, ktorý uľahčí používanie nielen počítačov, ale aj stránok, na ktoré sa musíš prihlasovať. Síce, odteraz už nemusíš, Excalibur to urobí za teba tak rýchlo a pohodlne, že budeš mať pocit, akoby si žiadne heslá nemal. 

Synchronizácia a Bluetooth

Po prvotnom spustení appky si musíš Excalubur stiahnuť aj do svojho počítača Mac alebo Windows. Cez oskenovanie QR kódu na obrazovke počítača zadáš heslo pre spárovanie tvojich zariadení. Po spárovaní si môžeš v nastaveniach vybrať spomedzi funkcií, ktoré Excalibur ponúka. Jednou a tou hlavnou je zapnutie prihlásenia priblížením k tvojmu počítaču, ktoré využíva pripojenie Bluetooth.

- Reklama -

Jednoducho povolíš používanie Bluetooth počas používania a po priblížení k počítaču sa „automagicky“ odomkne a ty už nemusíš zadávať žiadne heslá alebo PIN kódy pre prístup k tvojim dátam. Ak sa vzdiališ, Excalibur počítač preistotu zamkne, aby k nemu nemal prístup nikto iný okrem teba. Funguje to podobne aj pri zadávaní hesla do tvojho e-mailového konta, na ktoré budeš potrebovať rozšírenie do webového prehliadača. Bezpečnosť je v Excalibure na prvom mieste, takže strach o svoje dáta mať nemusíš.

Hodnotenie

Excalibur som používal na úkony spomínané vyššie a musím povedať, že odomykanie počítača bolo naozaj rýchle a zvykol som si prestať zadávať heslo na odomykanie. Niekedy nie je potrebné aby Excalibur počítač zamkol, pretože ak si na chvíľu odbehneš alebo potrebuješ niekam ísť, počítač na tak krátku dobu nie je nutné zamykať. Obával som sa zvýšenej spotreby batérie kvôli zapnutému pripojeniu Bluetooth, lenže nič strašné sa nedialo a batéria fungovala normálne.

Chválime nápad a moderne prispôsobenú aplikáciu, ktorá má široké pôsobisko, čo sa týka zariadení. Keďže ide o beta verziu, stane sa, že zobrazenie na displeji môže byť nesprávne, ale fukcie appky nie sú nijako ohrozené. Chceš dôvod navyše aby si appku vyskúšal? Je zo Slovenska!

Testovali sme na iPhone 5 verziu 0.9.12

Naše hodnotenie: 95%

Bez názvu-1
Svetapple.sk

 

Stiahnuť z App Store Excalibur (zadarmo)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -