Mať vo svojom iPhone dostatok aplikácií na úpravu fotiek nikdy nie je dosť. Každá má iný dizajn, iné možnosti a pritom sú všetky rovnaké – zlepšujú to, čo nevyzerá dobre. Jednou z takýchto aplikácií je aj Lumibee z Českej republiky, ktorá zaujme príjemným prostredím a ľahkým ovládaním.

Klasické úpravy

Tak, ako všetky aplikácie na úpravu, aj Lumibee ponúka základné nástroje na úpravu pomeru strán, farieb či pár filtrov. Pekne prehľadné zobrazenie týchto nástrojov, ako aj ovládača intenzity úprav a samozrejme aj rýchlosť, dotvárajú dobrý dojem z celej appky.

- Reklama -

Po importe fotky do appky máš na výber ponuku nástrojov – orezania fotky na predvolené formáty ako aj vertikálne či horizontálne otočenie, filtrov, základných úprav (expozícia, kontrast, štruktúra), úprav farieb (saturácia, zvýraznenie farby, teplota farby a tint), tónov (tiene, čierneho bodu a svetla, zvýraznení) a nakoniec konečných úprav, ktoré sú v podstate taktiež úpravami farieb (vyblednutie, vinetácia, ostrosť, šum). Pre reset hociktorého nástroja stačí dvakrát ťuknúť na dané pole nástroja. Po ukončení úprav následne ťukni na Share vpravo hore, kde môžeš fotku ďalej uložiť alebo zdieľať.

Treba odlíšiť tlačidlo Save/Save as New, pretože prvá možnosť ti fotku „prepíše“ a zmenu je potrebné vrátiť späť cez Fotky v editore – Vrátiť. Preto radšej zvoľ druhú možnosť. Ak chceš ešte pokračovať v úpravách, opätovne ťukni na Share, alebo na náhľad upravovanej fotky. Pre návrat do galérie fotiek, ťukni na Gallery vľavo hore a neuložené zmeny buď zruš, alebo pokračuj v upravovaní. Zobrazenie galérie ponúka aj možnosť výberu zobrazenia albumov v tvojom iPhone ťuknutím na šípku vpravo dole, s funkciou vynechania screenshotov.

Hodnotenie

Do rúk sa nám dostala aplikácia, ktorá je ešte len na začiatku a dúfame, že jej ďalší vývoj bude pokračovať a postupne budú pridané funkcie, ktoré nebudú „tuctové“ a aspoň trochu sa odlíšia od konkurencie, pretože väčšinu úprav v Lumibee dokážeš aj vo Fotkách v iOS. V appke veľmi kladne hodnotíme prostredie a ovládanie nástrojov, na druhej strane vytýkame malé množstvo filtrov, ktoré sú po aplikovaní dosť nevýrazné a na fotke nevyniknú. Do budúcna by sme privítali vylepšenie nástrojov Darks, Lights, Highlights a samozrejme aj filtrov.

Plusy

  • jednoduchosť
  • ovládanie a prostredie
  • istý pokrok dorpedu

Mínusy

  • len základné úpravy
  • nevýrazné filtre

Stiahnuť: Lumibee

Testovali sme verziu 1.3.0, 27. júla 2016 na iPhone SE.

baner_4

Môže ťa zaujímať
- Reklama -