Možno, že ste zaregistrovali správu o tom, aký je Adobe Pohotshop v oficiálnej verzii pre Macy s čipom Apple Sillicon neuveriteľne rýchly. S týmito počítačmi si rozumie podstatne lepšie ako s predchodcami, ktoré sa spoliehali na architektúru x86 od Intelu.

Softvérová spoločnosť ale nezaspala na vavrínoch a po prácach na najdôležitejšom grafickom nástroji pokračuje s optimalizáciou ďalšieho, nemenej dôležitého programu. Podľa oficiálnej správy vydalo Adobe prvú beta verziu Illustratora, ktorá je optimalizovaná pre platformu ARM a teda čipy M1.

Pokiaľ už takýto Mac vlastníte a s Illustratorom pracujete, stretávate sa len s verziou, ktorá sa spúšťa prostredníctvom emulácie Apple Rosetta 2.

No hoci aj v tomto prípade funguje lepšie ako dobre, pokiaľ bude nástroj oficiálne optimalizovaný pre čip M1, dočkáte sa nielen lepších reakcií ale aj vyššej energetickej úspornosti.

Ak máte teda možnosť inštalácie prvej beta verzie a chcete si ju vyskúšať v praxi, určite s tým neváhajte. Na strane druhej vás ale upozorňujeme, že sa nejedná o oficiálny „bezchybný“ program, takže tu musíte počítať s určitými nepríjemnosťami, s ktorými sa jednoducho pri vývoji stretávame.

Napíšte nám do komentára, či používate jeden z minuloročných M1 Macov a ak áno, ako ste s ním spokojní. Budeme radi za všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Apple predstavilo nový macOS 13 Ventura. Toto sú všetky novinky, ktoré prinesie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -