Photoshop je na Macu s M1 o 50% rýchlejší

Mark Dahm, produktový manažér Photoshopu, komentoval v rozhovore pre magazín Computerworld implementáciu grafického programu od Adobe na platformu ARM, Apple Sillicon. Podľa jeho slov sa používatelia Macbookov Pro/Air a Macu mini môžu tešiť na dramatické zrýchlenie všetkých procesov.

Photoshop funguje na MacBooku s procesorom M1 v praxi až o 50% rýchlejšie, než na predošlom modeli z roku 2019, ktorý obsahuje podobnú konfiguráciu a procesor Intel. Dahm v jednej časti rozhovoru uvádza, že výkon má v prípade novej platformy najväčšiu prioritu a vývojári v Adobe to chceli využiť naplno.

Ak ste si teda kúpili nový Mac s čipom M1, pravdepodobne sa dočkáte takého používateľského zážitku, ktorý vám dokážu poskytnúť len najdrahšie stroje na trhu. Vy však budete stále vlastniť napríklad základný MacBook Air za 1129€ alebo Mac mini za 799€.

V tejto časti sa hodí doplniť, že aj keď nebol Photoshop donedávna optimalizovaný na platformu ARM, v skutočnosti ste ho na Macu s čipom M1 mohli používať vďaka emulátoru Rosetta 2.

No a aj keď nejde o to najlepšie možné riešenie, aplikácia dokázala pracovať aj v tomto stave efektívnejšie a rýchlejšie, než na natívnej podpore pri procesoroch Intel.

Tieto slová v podstate len potvrdili nedávne vyjadrenia profesionálneho fotografa Andrew Hoyla, ktorý uviedol, že nový MacBook Pro (M1) je dokonalý nástroj na úpravu záberov pre každého profesionála.

S podobným zistením sme sa stretli aj v našej recenzii, kde tento počítač preveril mimoriadne náročný používateľ počítačov s operačným systémom Windowsom. Pokiaľ máte aj vy podobnú (alebo inú) skúsenosť, dajte nám vedieť v komentároch.

Prečítajte si tiež  Pozrite sa ako vyzerá a funguje Spotify Car Thing
Môže ťa zaujímať
- Reklama -