Mávate problém so svojim spánkom alebo sa len veľmi radi pozorujete cez aplikácie, ako je napríklad Health? Potrebujete si vytvoriť aspoň aký taký prehľad o tom, koľko ste naozaj spali a chcete si to pravidelne porovnávať? V tom prípade je pre vás ako stvorená aplikácia Sleep Better od Runtastic. Tá vám okrem priemeru prezradí aj to, koľko ste spali v jednotlivých fázach spánku! 

Priemer

Každý máme aspoň akú takú predstavu o tom, koľko sme počas danej noci prespali a koľko sme prespali za posledný týždeň. Niekedy si však chceme pozrieť celý priemer, aby sme si mohli počas víkendu pospať, a tak si nastavíme budík o nejakú tú hodinku či dve neskôr, ako to robíme obvykle. Pokiaľ potrebujete optimálny prehľad o vašom spánku, tak presne na to je tu aplikácia Sleep Better od spoločnosti Runtastic, ktorá vám vytvorí vynikajúci prehľad, z ktorého navyše odvodí aj priemer prespatých hodín!

imageimage

Nastavíte, zaspíte, zobudíte sa

Je to celé také jednoduché. Stačí ak večer pred spaním zoberiete svoj iPhone, nastavíte si presný čas, kedy vás ma iPhone zobudiť, napojíte ho do nabíjačky (čo samozrejme nie je nutnosťou), položíte ho pod vankúš a aplikácia začne s meraním. Aplikácia vás začne budiť pomocou jemného hrania na gitaru tak, aby ste vstali presne vtedy, kedy ste si budík nastavili. Ráno sa potom môžte pozrieť koľko ste v skutočnosti len ležali v posteli a zaspávali, koľko ste spali v bdelom spánku a koľko v hlbokom spánku. Aj napriek tomu, že nevieme, čo okrem štatistiky Slepp Better používa na meranie, vieme potvrdiť len to, že meranie je naozaj presné. Navyše, aplikácia môže spolupracovať aj s Health kitom!

image image

Cena

Pokiaľ nie ste príliš náročný používateľ a vystačíte si s tým, čo sme opísali v článku + zopár reklamami navyše, aplikáciu si môžte bezplatne stiahnuť v odkaze uvedenom nižšie. Pokiaľ by ste však chceli vedieť aj iné informácie, napríklad o vplyve alkoholu či kofeínu (a množstvo iného) na váš spánok, v tom prípade si priplatíte 4,99 €, čo sa nám zdá celkom prestrelená cenovka.

image

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.