CES je technologická výstava, ktorá sa koná každý rok v americkom Las Vegas. Najbližšie bude prebiehať od 7. januára do 10. januára 2020. Na výstave sa zúčastní aj spoločnosť Apple. Spolu s ostatnými technologickými gigantmi tu predvedie najnovšie technológie.

Apple ukáže na CES 2020 svoj systém HomeKit.

Už na budúci týždeň sa bude spoločnosť Apple prezentovať na výstave spotrebnej elektroniky CES 2020. Ako bolo uvedené vyššie, event sa bude konať v Las Vegas. Portal Macrumors citoval agentúru Bloomberg, ktorá prišla s informáciou o tom, že Apple na tejto výstave odprezentuje svoj systém HomeKit. Vzhľadom na to, ako moc ide inteligentná domácnosť v poslednom období do popredia, je tento krok úplne logický.

Apple nebude ale jediná technologická spoločnosť, ktorá sa tu ukáže. Po jej boku predstavia svoje softvérové novinky aj spoločnosť Google či spoločnosť Amazon. Samotná jablková spoločnosť bude ukazovať kompletne celý inteligentný domáci systém. Budú sa tu vyskytovať určite produkty, ktoré podporujú nie len HomeKit ale aj hlasové ovládanie cez asistentku Siri. Samozrejmosťou by mal byť napríklad HomePod. Bloomberg uvádza tiež to, že Apple na CES 2020 nepredstaví žiaden nový hardvér.

CES 2020
CES 2020 – svetapple.sk

Existuje tu ale malá šanca, že sa niečoho dočkáme, aj keď pôjde len o maličkosť. Konkrétne by to mohol byť sledovací prívesok Apple AirTag, na ktorom firma pracuje už minimálne od septembra. V dohľadnej dobe by sme sa ho mali dočkať, nakoľko sa o ňom stihli medzičasom objaviť zmienky aj v operačnom systéme iOS 13.

CES 2020 nám príde ako logické miesto, kde by mohol byť odprezentovaný. Nechceme ale predbiehať. O všetkom, čo sa bude diať v Las Vegas na budúci týždeň vás samozrejme budeme informovať. Apple tu bude mať svoj panel hneď v prvý deň konferencie a teda 7. januára. Sledujte teda spolu s nami, čoho presne sa bude prezentácia jablkovej spoločnosti týkať.

Apple ukáže na CES 2020 svoj systém HomeKit.
Apple ukáže na CES 2020 svoj systém HomeKit.
Prečítajte si tiež  Apple si uletelo. Nový Thunderbolt 3 Pro kábel dlhý 2 metre predáva za 149€!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.