Shazam dostal aktualizáciu s widgetmi

Aplikácia Shazam, ktorú už dlhšiu dobu vlastní spoločnosť Apple, dostala aktualizáciu 14.4, vďaka ktorej si môžete pridať šikovný widget priamo na domovskú plochu vášho zariadenia s iOS 14. Ľahko si tu vyhľadáte nedávnu históriu skladieb či spustíte počúvanie.

Nový widget Shazamu je dostupný v troch samostatných veľkostiach. Najmenší štvorcový ukazuje poslednú pieseň, ktorú ste objavili cez apku. Väčší podlhovastý ukazuje 3 posledné piesne a do najväčšieho sa zmestia až štyri posledné piesne.

- Reklama -

V každom z widgetov nájdete aj malé tlačidlo s ikonou Shazamu (v pravom hornom rohu). Akonáhle naň kliknete, aplikácia začne počúvať hudbu vo vašom okolí. Je to v podstate zrýchlený prístup ku tejto funkcii.

Možno ste o tom nevedeli, no Apple odkúpilo Shazam ešte v roku 2018, aby rozšírilo svoje portfólio hudobných služieb. Od tej doby je zakomponovaný v systéme iOS a macOS, čo môžete spoznať napríklad pri vyhľadávaní skladieb cez Siri.

Napíšte nám do komentára, či túto apku využívate a nové widgety považujete za atraktívne. Za nás super posun, ktorý sa mnohým ľuďom hodí.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.