Každý, kto vyrastal na hrách deväťdesiatich rokov určite pozná hernú klasiku SimCity. Jednoducho budovanie mesta podľa svojich vlastných snov. EA sa pokúsilo oživiť túto hernú klasiku pre iOS a iné platformy už dávnejšie, no skončilo to neúspešne. Teraz to skúša znova, no výsledok zatiaľ nevyzerá príliš nádejne!

SimCity Buildlt

EA už dávnejšie oznámilo pokračovanie kedysi úspešnej budovateľskej stratégie SimCity na iOS. Hneď na to sa samozrejme objavili celkom oprávnené ohlasy na to, či pôjde len o ďalšie nepodarené zničenie legendárnej hry pomocou free-to-play systému. hra má už za sebou aj uvedenie na novozélandský trh, tak ako je to pri skúšobných verziách už známe, no na diskusných fórach sa  začínajú objavovať prvé, naozaj nie veľmi pozitívne ohlasy. Prvé názory fanúšikov totiž nie sú vôbec také, ako by sme možno od EA očakávali, čo potvrdzuje len to, že sa v hernej spoločnosti stále nenaučili, ako zapracovať free-to-play do hry takým spôsobom, aby ju nekazil. Pri poslednom SimCity sa to totiž vôbec nepodarilo, no a všetko už nasvedčuje tomu, že pokračovanie pôjde v jej šlapajach!

simko4 simko5

EA sľubuje optimalizáciu

Aj napriek tomu, že skúšobný štart nezačal práve  najlepšie, chlapci z EA nám sľúbili, že sa pokúsia hru čo najviac optimalizovať tak, aby sme si ju mohli bez zbytočného nadávania vychutnať aj my. My však podobným výrokom príliš neveríme, keďže sme už niekoľkokrát boli svedkami podobných viet práve od činovníkov EA a všetko ostalo tak ako bolo. No, uvidíme, či sa poučia alebo nie. Každopádne je to obrovská škoda. Vieme si totiž predstaviť hrať stratégiu, kde treba postaviť mesto na 5,5″ displeji. Pokiaľ by free-to-play fungoval poriadne, mohla by to byť zábavka na nespočetné množstvo hodín!

simko3 simko2

Pokiaľ by ste si chceli vyskúšať nové SimCity aj vy práve teraz, stačí kliknúť na tento odkaz, kde by malo byť k dispozícii. Pokiaľ ste ho už vyskúšali, ako sa vám páči? 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.