EA a Microsoft nám včera ukázali, v čom bude spočívať blízka budúcnosť herného priemyslu. Doteraz bolo množstvo špekulácií, ktoré hovorili o „cloudovom“ hraní či digitálnej distribúcii, no nový systém, ktorý sme mali možnosť včera vidieť je doslova unikátny a používatelia Xbox One sa majú na čo tešiť!

Zahrajte si hry za 15 násobne nižšiu cenu!

Všetko vlastnte spočíva v predplatnom, ktoré si mesačne alebo ročne zaplatíte. Konečne niekto pochopil, že pokiaľ chce dobre predávať hry a zarábať na nich omnoho väčšie peniaze, musí ich ponúkať za nižšie ceny, aby boli hry dostupné aj pre používateľov, ktorí si ich jednoducho za 60$ nemôžu dovoliť. Reč je o úplne novom systéme, ktorý včera Microsoft a EA odprezentovali na konferencii. Jeho názov je konkrétne EA Access a teda je jasné, že ide zatiaľ o exkluzívnu službu od tejto vývojárskej spoločnosti pre Xbox One. Nový systém je založený prakticky na predplatnom. Tu stačí, ak budete platiť 3,99$/mesačne čo je podľa nášho názoru naozaj malá čiastka alebo si jednoducho zaplatíte 24,99$/ročne a môžte si užívať najnovšie AAA tituly od spoločnosti EA za aj 15-násobne nižšie ceny! Medzi prvé hry, ktoré už dnes v službe nájdeme patria napríklad Need For speed  Ricals, Battlefield 4 či FIFA 2015. Je teda jasné, že nejde o žiadne „béčkové“ tituly a používateľ Xboxu sa má na čo tešiť. Členstvo v tejto službe navyše ponúka výhodu a to fakt, že hry, ktoré majú vychádzať, si používatelia XboX Access budú môcť zahrať o 5 dní skôr ako zvyšok sveta. Budú sem navyše patriť aj špeciálne trial či beta verzie hier. Áno, toto je tá správaná cesta, určite budú hry vynášať viacej, akoby mali stáť 60$, službu si totiž bude môcť dovoliť takmer každý! Je možné, že aj vďaka podobným platobným systémom, budeme hrať naše obľúbené AAA tituly na našich Macoch či iOS bez toho, aby spĺňali náročné požiadavky. Mohlo by ísť totiž napríklad o stream!

Prečítajte si tiež  Microsoft predstavil 12" Surface Pro 3!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.