Hlasový asistent Siri, ktorý Apple používa už od roku 2011 dostane opäť nové vylepšenie. Nuance je spoločnosť, ktorá stojí za technológiou rozpoznávania hlasu v Siri. Podľa najnovších správ ju chce Apple nahradiť za svoje nové, lepšie a rýchlejšie riešenie!

Siri

Hlasový asistent Siri bol uvedený na trh spolu s iPhonom 4S v roku 2011. Jednou z hlavných nevýhod je to, že nepodporuje slovenský a český jazyk. Ďalším problémom je aj fakt, že bez prístupu 3G/LTE alebo Wi-Fi siete je tento hlasový asistent nepoužiteľný.

siri-ios7
Siri dokáže vyhľadávať informácie na internete ako aj v samotnom iOS zariadení – svetapple.sk

Noví experti

Apple v poslednej dobe najal niekoľko expertov práve z tejto oblasti. Jedným z nich je aj, ešte minulý rok prijatý Alex Acero, ktorý sa podieľal na vývoji Cortany, (v podstate Windowsovej verzie Siri). Tento rok pribudol napríklad aj Gunnar Evermann, projektový manažér spoločnosti Nuance. Všetko teda naznačuje, že sa hlasový asistent dočká ďalšieho updatu!

Čo a kedy môžeme očakávať?

Podľa všetkého sa najnovších zmien dočkáme už v oficiálnej verzií iOS 8. Išlo by zrejme o pridanie niekoľkých nových jazykov (možno sa dočkáme slovenčiny alebo češtiny). Ďalej bude vedieť Siri rozpoznávať pesničky a mal by pribudnúť aj „always-on“ mód pokiaľ je iPhone pripojený v nabíjačke. Všetkého sa však dozvieme až v septembri tohto roka, kedy má byť predstavený nový iPhone a spolu s ním aj finálna verzia mobilného operačného systému iOS 8!

siri-ios-7
Akonáhle zapnete Siri opýta sa vás sloganom „What can I help you with?“ – svetapple.sk

zdroj:9to5mac.com

Prečítajte si tiež  ChatGPT rozdrví Siri: Tieto smartfóny ho použijú ako hlasového asistenta
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

8 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here