Hlasová asistentka Siri začala svoju cestu ešte v roku 2011 s príchodom iPhonu 4S. V dnešnom teste, o 8 rokov neskôr sa podarilo zistiť, že Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.

Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.

Pokiaľ by sme robili sami rebríček hlasových asistentov podľa toho ako správe odpovedajú, museli by sme si v provom rade vytvoriť určitý počet otázok a objektívne ich položiť v rovnakom znení každému jednému z nich. Presne toto urobil Munster.

Vďaka výsledkom zaujímavého testu bolo zistené, že najlepšie z trojice popredných hlasových asistentov odpovedal ten od spoločnosti Google. Siri sa však nenechala zahanbiť a s 83% správnymi odpoveďami skončila na druhom mieste. Na treťom mieste sa potom nachádza Amazon Alexa. Výsledky ale naznačujú, že si všetci asistenti značne polepšili oproti minulým rokom.

Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.

Až 800 otázok, medziročne sa polepšili

O náročnosti tohto testu predovšetkým pre hlasové asistentky vypovedá aj číslica počtu otázok, ktoré im boli položené. Dokopy ich bolo 800 a hlasový asistenti sa pri niektorých z nich poriadne zapotili.

- Reklama -

Výsledkom bolo, že ten od Google odpovedal správne na 92,9% všetkých otázok čím úplne jasne a s prehľadom vyhral nad Siri skoro o 10%! Ako už bolo vyššie spomenuté, hlasová asistetka od Apple zvládla správne odpovedať “len” na 83% otázok a tá od Amazonu len na 79,8%. Oproti Applu to nie je taký rozdiel avšak oproti Googlu to už činí 13%. To nie je málo.

Zaujímavé je ale to, že hlasové asistentky sa medziročne značne polepšili. Kým Amazon skončil aj minulý rok so svojou Alexou na 3. mieste, dokázal odpovedať len na 61% otázok. Siri zvládna 79% a Google Assistent vyhral s počtom 86%. Je teda jasné, že vývoj napreduje aj medziročne a asistetni sú stále inteligentnejší a inteligentnejší. Kto vie, v roku 2020 sa možno náskok Googlu dorovná. Uvidíme.

Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.
Siri je lepšia ako Amazon Alexa ale horšia ako Google Assistant.
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here