Hranie hier na Apple Watch býva dopredu odsudzované z dvoch dôvodov. Tým prvým je relatívne malý displej a druhým zase ovládanie. Nakoľko sú to stále iba hodinky, vývojári musia pracovať s obmedzenými možnosťami. Ako sa však hovorí, keď sa chce tak sa dá.

Slovenský vývojár Vlado Vodička sa rozhodol oživiť legendárny herný titul Space Impact, ktorý však prepracoval na inteligentné hodinky od Apple. Všetky sprity a animácie ručne prekreslil pixel po pixeli pomocou pôvodnej hry, ktorú si spúšťal z klasickej Nokie 3310. No a keďže nemal prístup ku žiadnym zdrojovým kódom, gameplay mechaniky bol vytvorený na základe niekoľkých hodín sledovania videí a testovania pôvodného titulu.

Výsledná hra nesie názov Space Impact Watch a pripomenie vám azda najznámejšiu arkádovú strielačku, ktorou ste v minulosti trávili hodiny času na mobilných zariadeniach značky Nokia.

Na vlas rovnaká ako pôvodná hra 

Sami sme si ju vyskúšali a musíme povedať, že funguje skvele aj na starších Apple Watch Series 3. Objavuje sa tu všetkých 8 levelov a pripraviť sa môžete na boj s rovnakými nepriateľmi ako si pamätáte z minulosti.

Celý vizuál Space Impact Watch je veľmi jednoduchý, čo je však pre hráča dobrou správou, pretože na relatívne malom displeji vidí všetko prehľadne a jasne.

Dokonca by sme si trúfli povedať, že presne toto je návod, ako by mali vyzerať hry na Apple Watch. Mnohí vývojári sa sem totiž snažia pridať rôzne 3D prvky a komplikované ovládanie, čo však používateľa vo finále skôr odradí.

Tu vám stačí iba digitálna korunka (ktorej citlivosť si môžete nastaviť) a ak budete sedieť napríklad niekde v čakárni, garantujeme vám, že váš čas prejde rýchlejšie. Hra je totiž zábavná a všetky animácie sú úplne plynulé.

Zabudnúť tiež nemôžeme na nekonečný level, ktorý si môžete pustiť napríklad po tom čo ste prešli všetkých 8 úrovní a zabili každého z bossov na ich konci. Skóre zároveň môžete zdieľať, pričom hra zobrazí TOP 100 hráčov.

Na záver krátke zhrnutie. Space Impact Watch je vlastne iba veľmi jednoduchou hrou, ktorá vás však zamestná na desiatky minút nech ste kdekoľvek.

Okrem toho môže potešiť napríklad aj vaše deti a za symbolickú sumu 0,99 € je to z nášho pohľadu veľmi férová ponuka, v rámci ktorej podporíte slovenského vývojára. Veď vyskúšajte sami.

Prečítajte si tiež  Unikli fotografie: Apple asi začne predávať bezdrôtový nabíjací dock pre Apple Watch.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.