Pokiaľ sa pozrieme na aktuálnu ponuku inteligentných hodiniek od spoločnosti Apple, nájdeme tu viacero verzií v rôznych cenových kategóriách.

Všetko to začína základným hliníkovým alebo športovým NIKE modelom. Používateľ si ale môže priplatiť za nehrdzavejúcu oceľ či titán, pričom ako bonus získa aj zafírové sklíčko na displeji.

Najdrahší model Apple Watch je ale ten, ktorý vzniká v spolupráci s prestížnou značkou Hermes.

Ak si vyberiete najluxusnejšiu kombináciu, za jedny Apple Watch v tomto prevedení zaplatíte pokojne aj trikrát viac, než za základnú hliníkovú verziu. No a tu vzniká otázka, prečo je to vlastne tak.

Celé tajomstvo sa ukrýva v koženom remienku 

Pokiaľ sa pozrieme na akékoľvek Apple Watch Hermes, na zariadení nájdeme v podstate len niekoľko odlišností oproti štandardnej verzii z nehrdzavejúcej ocele.

V zadnej časti sa nachádza okrem nápisu Apple Watch aj značka Hermes a taktiež majú tieto verzie k dispozícii niekoľko unikátnych ciferníkov, ktoré v žiadnych iných prevedeniach hodiniek nenájdete.

Z toho sa dá ľahko usúdiť, že najdrahšou položkou v balení zariadenia je práve kožený remienok. Výrobca naň používa tú najkvalitnejšiu kožu, ktorá je označovaná ako „full-grain“.

Aby toho nebolo málo, vo vnútornej časti remienku je použitá špeciálna hypoalergénna koža, ktorá zabraňuje akýmkoľvek nežiadúcim reakciám s pokožkou používateľa.

Prečítajte si tiež  Hermes predáva cestovnú značku AirTag za cenu iPhonu 12 mini

A aj keď je značka Hermes zameraná predovšetkým na produkciu malosériových produktov, vďaka tomu, že prevádzkuje dve vlastné garbiarne – továreň na spracovanie surových zvieracích koží – v Taliansku a Francúzsku môže uspokojiť dopyt po produkte ako Apple Watch, ktorý sa aj v prípade verzie Hermes predáva v pomerne veľkých množstvách.

Remienky na Apple Watch sú jeden z najlacnejších produktov aký Hermes vyrába 

Z cien, ktoré sa nachádzajú na oficiálnej internetovej stránke spoločnosti Apple nie je ťažké usúdiť, že spoločnosť Hermes nie je v ničom lacná. Najdostupnejšie Apple Watch v tomto prevedení vás budú stáť 1 299,00 € a najdrahšie až 1 859,00 €.

Pridajte si Svetapple.sk aj na Instagrame. Každý deň prinášame množstvo zaujímavého obsahu, ktorý je trochu iný než tu na webe.

Napriek tomu sú však remienky pre inteligentné hodinky považované za jeden z najlacnejších produktov akým sa výrobca kože v súčasnosti venuje.

Ako príklad si môžete pozrieť prívesok v tvare basketbalovej lopty na kľúče, ktorý sa predával za rovných 800 €. Za najdrahší produkt od Hermes sa potom považuje kabelka Hermes Birkin Ginza Tanaka Bag, ktorá sa v minulosti predala za 1,62 milióna eur!

Čo robí Hermes remienky tak exkluzívnymi? 

Aj keď vezmeme do úvahy všetky vyššie zmienené fakty, stále sme si neodpovedali na otázku, čo robí remienok, ktorý sám osebe stojí viac než celé Apple Watch Series 7 tak exkluzívnym. Vôbec to nie je zložité.

Odpoveď by sme mohli rozčleniť na tri samostatné kategórie. Majiteľ si v tomto prípade pripláca za špičkové materiály, prácu a odborné znalosti. Hermes produkuje podľa mnohých expertov tú najkvalitnejšiu kožu na svete!

Navyše sa táto značka nespolieha na obrovské čínske továrne ale všetky produkty si navrhuje a šije priamo v Európe. Na prácu tiež nepoužíva žiadne veľké automatické šijacie stroje ale remienky vznikajú vyslovene v rukách talentovaných remeselníkov.

Tí sú špeciálne vyškolení a majú za sebou roky skúseností. Z toho plynú aj hmatateľné výhody pri konečnom produkte.

Hermes si dáva záležať na detailoch, ktoré automatické šijacie stroje nedokážu spracovať  

Ako príklad môžeme uviesť prvok, ktorý sa týka miesta na náramku, kde sa koža pripája na kovovú zarážku slúžiacu pre pevné ukotvenie remienku do drážok v Apple Watch.

Prečítajte si tiež  Má Hermes AirTag za 349 € problém s kvalitou? Nedostupnosť značí, že áno

Nakoľko je toto veľmi namáhaná časť, Hermes nie len zdvojnásobilo posledné tri stehy pre dlhšiu trvanlivosť ale taktiež používa krížovú niť pre maximálnu pevnosť.

Ak sa teda vlákno náhodou pretrhne či poškodí, k dispozícii bude ešte jeden záložný steh, ktorý udrží celý remienok pekne pokope.

Jeden náramok = 1 hodina práce pre remeselníka 

Zaujímavé je aj to, že dokončenie každého kusu remienku trvá jednému remeselníkovi v priemere hodinu.

Tento čas zahŕňa množstvo náročných činností ako šitie, tepanie, brúsenie, farbenie, zvýrazňovanie, leštenie, vyhladzovanie, tmelenie, tvarovanie a montáž.

Pri práci sa navyše vyžaduje dokonalo presná manipulácia s produktom v takom rozsahu, aký automatický šijací stroj jednoducho nemôže dosiahnuť.

Hermes si dáva záležať na každom detaile a doťahuje ho do dokonalosti.

Spolupráca Apple a Hermes dáva zmysel

Okrem toho, že ide o veľmi výhodný obchodný model pre obe strany dáva spolupráca medzi spoločnosťami Apple a Hermes aj hlbší zmysel.

Zatiaľ čo sa firma s nahryznutým jablkom v logu postará o špičkové inteligentné hodinky, Hermes dodá náramky z tej najkvalitnejšej kože na svete.

No a toto prepojenie moderných technológií a tradičného remeselného spôsobu výroby má svoju unikátnu hodnotu, za ktorú zákazník musí zaplatiť ďaleko viac než za bežné hliníkové Apple Watch so silikónovým remienkom.

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si boli ochotní kúpiť Apple Watch Hermes. Sme zvedaví na vaše postrehy a názory!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here