Boj na poli streamovacích platforiem pokračuje. Spotify to už dlhšiu dobu skúša cez Podcasty a celkom sa mu to aj darí. Neustále naberá nových používateľov. Dnes na svojom blogu vývojári zverejnili novú aktualizáciu appky, v ktorej sa inšpirovali Applom. Jedná sa o trailery k podcastom.

Spotify dnes aktualizoval časť aplikácie.

V tomto prípade sa asi moc neoplatí hovoriť o tom, kto od koho kopíroval. Hoci sa v tomto prípade vývojári a dizajnéri aplikácie Spotify inšpirovali appkou “Podcasty” od Apple, jablková spoločnosť “skopírovala” komplet celú ich platformu a vybudovala im konkurenciu, ktorá má dnes viac ako 60 miliónov používateľov. O najnovších zmenách, sa po novom môžeme dočítať na blogu Spotify.

Pokiaľ si chcete pustiť nejaký podcast, ktorý má pokojne aj viac ako hodinu, mali by ste dopredu vedieť o čom je. Prečítať si krátku informáciu ale niekedy nestačí a človek si chce vypočuť ukážku. No a presne za týmto účelom platforma vytvorila úplne nové menu, ktorá nazýva ako “Podcast Trailers”. Používateľ si tu bude môcť púšťať krátke cca 1-3 minútové stopy, ktoré by ho mali presvedčiť o tom, či mu stojí za to pustiť si aj celú verziu podcastu, alebo nie.

Spotify dnes aktualizoval časť aplikácie. Inšpiroval sa Applom.
Spotify dnes aktualizoval časť aplikácie. Inšpiroval sa Applom.

Osobne túto novinku veľmi vítame, pretože je naozaj dobrá. Čo sa týka samotných podcastov, tak ide o čoraz populárnejší koncept, ktorému sa tešia používatelia po celom svete. Človek si môže pustiť napríklad rozhovor bez toho, aby sa musel pozerať na video (aj keď to je určite väčší zážitok).

Niekedy sa to ale nedá a ak cestujete ďalekú trasu, napríklad v aute, ubehne vám to omnoho rýchlejšie, keď počúvate niečo o zaujímavej téme. Pokiaľ teda používate Podcasty a ste zvyknutí na tie od Applu s tým, že si predplácate Spotify, môžete to skúsiť aj na tejto platforme. Určite tu budú témy, ktoré vás zaujmú.

Spotify je zastaralý. Podľa analýzy je pozadu za svojou konkurenciou.
Spotify dnes aktualizoval časť aplikácie. Inšpiroval sa Applom.
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here