Najväčšia hudobná streamovacia platforma na svete má síce svoju webovú aplikáciu, no tá už viac ako dva a pol roka nebola dostupná na počítačoch s prehliadačom Safari. Teraz sa to mení. Spotify na tomto nedostatku zapracovalo a používatelia Macu môžu opäť počúvať hudbu rovnako ako kedysi…

Spotify už konečne môžete používať aj na Safari!

Vývojári ešte pred viac ako dvoma rokmi odstránili podporu webovej aplikácie pre prehliadač Safari. Netušíme, aký bol dôvod, no ľudia museli spúšťať napríklad Chrome či Firefox na to, aby mohli využívať streamovaciu platformu v tejto forme (čo mohlo byť trochu nepraktické). Vo všeobecnosti to už vyzeralo tak, že sa Spotify do Safari nikdy nevráti. Teraz je všetko ináč. Spoločnosť aktualizovala svoje internetové stránky podpory. Medzi prehliadačmi sa už konečne nachádza aj ten, ktorý vyvíja spoločnosť Apple.

- Reklama -

Pokiaľ teda chcete využívať Spotify v rámci webovej appky, môžete tak urobiť na Chrome, Firefoxe, Edge, Opere a samozrejme Safari. Je to celkom praktické riešenie v situácii, keď ste na počítači, ktorý napríklad nie je váš (ale pracovný) a nechcete doň inštalovať nijaké aplikácie.

Stačí, keď si otvoríte túto stránku a po prihlásení môžete počúvať hudbu koľko len chcete. Pôvodne Spotify odstránil zo zoznamu podporovaných prehliadačov Safari ešte v septembri 2017. Ako sme už uviedli vyššie, nikto vtedy neprezradil, aký bol na to dôvod. Zdá sa však, že ak existovali nejaké problémy, sú už dnes našťastie vyriešené. Vyskúšali ste?

Spotify už konečne môžete používať aj na Safari!
Spotify už konečne môžete používať aj na Safari!
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here