Spoločnosť Spotify urobila obrovský krok vpred so svojou inovatívnou funkciou AI DJ, ktorá mení spôsob, akým používatelia vnímajú hudbu. Táto funkcia, ktorá bola pôvodne spustená pred viac ako rokom, sa teraz vyvinula na AI Playlist a poskytuje používateľom beta verzie aplikácie možnosť vytvárať zoznamy skladieb pomocou textových pokynov v štýle ChatGPT. Téme sa venoval 9to5mac.

Zjednodušene povedané, novinka bola navrhnutá tak, aby vám vytvárala hudbu presne podľa vášho zadania. Ak do Spotify napíšete, že chcete skladby v štýle „zombie apokalypsy„, pokúsi sa vám vytvoriť taký zoznam, ktorý s touto požiadavkou korešponduje. Takisto však novú AI môžete požiadať aj o „romantický playlist s pozitívnou hudbou„, alebo niečo „dramatické, ako z akčného filmu„.

Spočiatku bola generatívna umelá inteligencia Spotify nástrojom vyhradeným pre hudobných redaktorov platformy, ktorým pomáhala pri zostavovaní kurátorských zoznamov skladieb. Teraz je táto schopnosť vo vašich rukách a umožňuje interaktívne vytváranie playlistov.

Podľa informácií portálu TechCrunch najnovšia aktualizácia služby Spotify umožňuje používateľom využívať textové výzvy na vytváranie playlistov. Tieto výzvy môžu byť veľmi rôznorodé a môžu zahŕňať všetko od miest a zvierat až po činnosti a filmové postavy, nehovoriac o farbách a emotikonoch. Na dosiahnutie optimálnych výsledkov sa odporúča kombinovať žánre, nálady, umelcov a desaťročia. Dostanete špecifickejší výsledok.

Po vygenerovaní zoznamu skladieb vynikne flexibilita umelej inteligencie, ktorá sa prispôsobí úpravám a zmenám pomocou príkazov ako „menej optimistický“ alebo „viac popu„, čím sa zabezpečí, že konečný zoznam skladieb bude dokonale vyhovovať vášmu vkusu.

Spotify sa spolieha na veľké jazykové modely 

Spotify Platinum
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov / Simon Hrozian (úprava redakcie)

Spoločnosť Spotify využíva veľké jazykové modely (LLM) na presné pochopenie zámeru používateľa a kombinuje toto pochopenie s technológiou personalizácie. Táto technológia zohľadňuje vašu históriu počúvania a preferencie a vytvára jedinečný zoznam skladieb vytvorený umelou inteligenciou len pre vás.

Zavedenie tejto funkcie je v súčasnosti obmedzené na beta verzie aplikácie Spotify v systémoch iOS a Android. Prístup k nej je jednoduchý: stačí prejsť do časti Vaša knižnica, stlačiť tlačidlo + a vybrať novú možnosť AI Playlist spomedzi existujúcich možností Playlist a Blend.

A čerešnička na torte? Ak vás zoznam skladieb zaujme, stlačením tlačidla Vytvoriť ho uložíte do svojej knižnice, aby ste si ho mohli užívať donekonečna. Funkcia AI Playlist v službe Spotify nie je len doplnkom, je to revolúcia v personalizácii hudby. Uvidíme, kedy bude dostupná pre všetkých v ostrej prevádzke. Nechajme sa prekvapiť.

Prečítajte si tiež  HBO Max oficiálne končí. Koľko stojí nástupca a kedy príde na Slovensko?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -