Aplikácia s názvom Paper , vďaka ktorej môžeme digitálne zvečniť naše myšlienky, dostane funkciu Surface Pressure. Vďaka nej budeme môcť nastavovať hrúbku čiary, ktorou kreslime podľa veľkosti plochy, po ktorej sa špička stylusu pohybuje!

Paper

Aplikácia Paper bola už od svojho počiatka veľmi úspešná. Hlavným dôvodom bola jednoduchosť, vďaka ktorej sa dajú kresliť naozaj skvelé obrázky. Dnes je to jedna z najpoužívanejších aplikácií na kreslenie, ktoré nájdeme v AppStore. Je úplne Zadarmo a dá sa ku nej dokúpiť aj nádherný stylus v tvare ceruzky.

Paper-iPad-stylus-walnut-metal
Tvorcovia pomenovali tento stylus „pencil“ – svetapple.sk

 Funkcia Surface Pressure

Vývojári zo štúdia Fifty Three si dávajú záležať na svojej aplikácií a využívajú naozaj každú možnosť, ako ju ešte zdokonaliť. Jednou z takých je aj nová funkcia Surface Pressure, vďaka ktorej budeme môcť určovať hrúbku čiary stylusom Pencil. Je to jednoduché. Pokiaľ budete kresliť hrotom, na iPade sa vám vytvorí tenká čiara. Ak sa však rozhodnete, že chcete obrázok tieňovať poprípade vyfarbiť, poslúži vám bočná, hrubšia strana stylusu.

drawing-apps-ipad
Vďaka funkcií Surface Pressure budeme môcť omnoho jednoduchšie kresliť naše obrázky – svetapple.sk

Doteraz bolo možné nastavovať hrúbku čiary iba manuálne. Surface Pressure to však zmení a opäť raz zjednoduší ovládanie aplikácie Paper! Táto funkcia bude dostupná vďaka novinke iOS 8, ktorý dokáže rozoznať hrúbku dotyku na ploche. Aktualizácia bude samozrejme zadarmo. Sprístupnená bude spolu s ôsmou generáciu mobilného operačného systému iOS, pravdepodobne v septembri tohoto roku. Tešíte sa na ňu spolu s nami?

fifty-three-paper-app-5
Aplikácia Paper je založená na jednoduchosti – svetapple.sk

Zdroj: www.macblog.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.