Používateľov obľúbenej klávesnice SwiftKey po celom svete stále pribúda a v strediskách vývojárov to momentálne praská vo švíkoch. Kým bola len prednedávnom aplikácia obohatená o český a teda náš susedný jazyk, dnes prišla rada na ďalšie slovanské jazyky, medzi ktoré patrí aj naša ľubozvučná slovenčina!

Nová aktualizácia

Vývojári SwiftKey si uvedomujú aké je dôležite priniesť podporu rôznych jazykov po celom svete, keďže klávesnicu používa naozaj obrovské množstvo používateľov. Práve preto v súčasnej dobe pracujú na tejto podpore naozaj vo veľkom a s pribúdajucími jazykmi to naozaj „praská vo švíkoch“. Posledná aktualizácia totiž nepriniesla len podporu slovenčiny ale aj podporu ďalších slovanských jazykov, vďaka čomu sa z nej môže tešiť omnoho viac štátov ako len my. Doteraz sme boli odkázaný na češtinu či angličtinu, avšak dnes sa to všetko nadobro mení!

Ďalšie novinky

Posledná aktualizácia nepriniesla len množstvo nových jazykov, ale aj iné funkcie, ako napríklad predikcia textu, ktorá je tiež súčasťou klávesnice QickType, ktorú máme v našom iPhone ako natívnu súčasť iOS. Tu však na rozdiel od Apple vývojári mysleli aj na náš maličký štát a predikcia je aj v slovenčine. Pokiaľ používate SwiftKey na iPade, určite vás poteší možnosť podpory gest SwiftKey Flow, ktoré boli doteraz dostupné len pre mobilnú verziu klávesnice. Ďalšou novinkou je aj zvuk, ktorý vzniká pri zadávaní písmen, avšak tento zvuk si musíte najprv zapnúť, keďže je zo začiatku vypnutý. Pokiaľ sa vám nepáči súčasný motív klávesnice, na výber už máte dva druhy, tmavý a svetlý.

Pokiaľ ste klávensicu ešte nevyskúšali, určite neváhajte a sťahujte ju priamo tu:(SwiftKey Keyboard – SwiftKey)

Prečítajte si tiež  Z iOS už čoskoro zmizne legendárna klávesnica. Toto je posledná šanca na jej stiahnutie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.