Pokiaľ počujete názov Switchboard, pravdepodobne vám nič nehovorí. Veď čo sa týka iOS a obchodu s aplikáciami, máme tu len jeden, ktorý sa nazýva AppStore a pre používateľov, ktorí používajú Jailbreak sa tu nájde aj Cydia. Čo je to teda ten Switchboard? Je to tiež obchod pre iOS!

Len pre vyvolených

Ako je napísané v nadpise článku, Switchboard je len pre vyvolených. Ide totiž o obchod, ktorý nie je bežne dostupný pre používateľov Jablkových zariadení. Môžu sa doň dostať iba vybraní zamestnanci Apple a osoby, ktoré majú prístup do AppleConnect. Dokopy sa doň teda môže dostať len niekoľko tisíc z 500 miliónov používateľov Apple zariadení!

sv

Čo sa v ňom nachádza

Určite vás zaujíma, čo sa v podobnom obchode predáva, alebo čo sa z neho dá bezplatne stiahnuť. Je to jednoduché. Apple ponúka pre každého svojho zamestnanca iný obsah, ktorý závisí od toho, v akom obore vlastne pracuje. Aplikácie z obchodu by mali pomôcť napríklad pri prezentovaní rôznych projektov, či organizovaní akcií. Niektoré aplikácie by mali mať dokonca prístup aj k tajným dokumentom, no o tých nevieme nič, keďže sa do nich dostanú len vrcholoví zamestnanci Cupertinskej spoločnosti.

swsv

Prihlasovanie

Ako sa však takýto zamestnanci do aplikácie prihlásia? Veď prístup nie je pre každého. Je to jednoduché. Každý zamestnanec Apple má svoj AppleConenct ID, ktorý mu podobný prístup umožňuje. Stačí teda, aby zadal svoj email a heslo a môže začať sťahovať. Ešte je tu však jedna, pomerne neobvyklá možnosť. Totiž, prihlásiť sa dá aj pomocou jednoduchého pospájania kruhov rovnako, ako v prípade konkurenčného Androidu. Momentálne však nie je jasné, či vám s príchodom Touch ID nepostačí váš odtlačok prsta.

ssv

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.