Spoločnosť Meta sa postarala o ďalšiu novinku pre jednu zo svojich najpoužívanejších aplikácií. Na platformu WhatsApp prichádzajú nové funkcie pre úpravu textu, ktoré umožňujú používateľom formátovať správy podľa vlastných preferencií. Dostupné budú texty vo forme nákupných zoznamov, či postupy a bodové inštrukcie.

Najnovšia aktualizácia apky prináša vychytávky, vďaka ktorým budú môcť používatelia viesť ešte presnejšiu komunikáciu. Dostupné budú odrážkové a číselné zoznamy, citácie alebo riadkový kód. Vo všetkých prípadoch ide o „detaily“, ktoré nám budú vedieť zvýšiť komfort.

Tieto nové funkcie na úpravu textu sa pridávajú k už existujúcim možnostiam ako tučný text, kurzíva, preškrtnuté alebo pevné písmo. Tie sú dostupné pre používateľov aplikácie WhatsApp už dlhšiu dobu.

WhatsApp prichádza s novými možnosťami formátovania textu

  • Zoznam s odrážkami: Nový riadok začnite symbolom – (pomlčka), za ktorým nasleduje medzera.
  • Číslovaný zoznam: Začnite nový riadok 1 alebo 2 číslicami, za ktorými nasleduje bodka a medzera.
  • Bloková citácia: Nový riadok začnite symbolom >, za ktorým nasleduje medzera.
  • Riadkový kód: Obaľte akýkoľvek kód alebo text, ktorý chcete zvýrazniť, pomocou symbolu ` (spätný ťah).
WhatsApp formátovanie textu
Zdroj: WhatsApp

Pred mesiacom WhatsApp predstavil nástroj na vytvorenie vlastných samolepiek pre používateľov iPhonov s iOS 17. V najbližšej dobe by sme sa zo strany vývojárov mali dočkať ďalších noviniek.

Ďalšia aktualizácia by mala pridať podporu pre prístupové kódy, ktoré umožnia používateľom iPhonu prihlásiť sa do aplikácie pomocou Face ID, Touch ID alebo prístupového kódu z ich zariadenia.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: WhatsApp prinesie v EÚ obrovské vylepšenie. Oceníte ho aj vy

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -