Apple predstavilo aplikáciu zdravie po prvýkrát ešte v roku 2014 spolu s iOS 8. Ľudia si ju okamžite zamilovali. Dnes je omnoho prepracovanejšia a prináša rozsiahlejšie možnosti ako predtým. Na iných platformách žiaľ stále nie je dostupná. Ako by to vyzeralo, keby prišla na macOS Big Sur?

Zdravie na macOS Big Sur

O následujúci dizajn sa postaral šikovný vývojár Jordan Singer. Ten postavil celú aplikáciu Zdravie na SwiftUI. Nachádzať by sa tu mali všetky prvky, ktoré poznáme z našich iPhonov. Rozhranie je rozložené trochu iným spôsobom, nakoľko sa predsa len jedná o odlišnú platformu.

Všetky položky z menu sa teda presunuli do ľavého ovládacieho panelu. V pravej časti sú potom situované výsledky a čísla, ktoré si chce používateľ prezerať. Veľmi šikovné riešenie, ktoré na nás pôsobí, akoby za ním stála priamo spoločnosť Apple!

Takto by mohla vyzerať aplikácia zdravie v macOS Big Sur!
Takto by mohla vyzerať aplikácia zdravie v macOS Big Sur!

Dôležité je tiež podotknúť, že sa nejedná len o jednoduchý dizajn vytvorený vo Photoshope. Naznačili sme to už vyššie, keď sme napísali, že vznikol vďaka SwiftUI. Autor príspevku zverejnil aj link na github.com, z ktorého je možné túto plne funkčnú aplikáciu stiahnuť.

Jedná sa o skvelú prácu, ktorú by mohla oceniť aj jablková spoločnosť. Zatiaľ nie je známe, či sa vôbec niekedy Zdravie dočká svojej verzie pre počítače Mac. Myslíme si však, že takáto appka by tu vôbec nebola zbytočná a množstvo ľudí by s ňou rado pracovalo, čo poviete?

Prečítajte si tiež  Šéf Apple naznačil práce na revolučnom produkte. iPhone o pár rokov vyhodíme do koša
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.