Tvoj život na smartfóne je neuveriteľne aktívny a keďže je neuveriteľne aktívny, dostávaš aj veľa spätnej vezby z rôznych aplikácií. Napríklad stačí, ak si v nejakej skupine cez Messenger a príde ti pokojne aj 10 správ pod seba na zamknutej ploche. Bývalý dizajnér spoločnosti Apple navrhol nový koncept uzamknutej domovskej obrazovky, za ktorý by sa spoločnosť určite nemusela hanbiť!

Takto by mohli vyzerať notifikácie v iOS 10!

Denne sa stáva, že akonáhle odložíš na dlhšiu dobu svoj smartfón, (stačí aj hodina), po opätovnom zapnutí nájdeš obrovské množstvo notifikácií, ktoré na uzamknutej ploche prezeráš posúvaním smerom dole. Nie je to teda príliš pohodlné riešenie. Bývalý dizajnér spoločnosti Apple – Louie Mantia, ktorý zo spoločnosti odišiel v roku 2011, dnes prišiel s fantastickým návrhom ako zbytočné scrollovanie preskočiť.

Hoci Apple v iOS 9.3 už asi nebude meniť dizajn uzamknutej plochy, mohlo by sa tak stať o pár mesiacov v iOS 10. Práve tu by sa mohla spoločnsoť inšpirovať Mantiovým návrhom, ktorý sa nám v redakcií všetkým neskutočne páči. Okrem toho, že by ti po zobudení iPhone poprial dobré ráno a ukázal počasie, by si sa zbavil desaitok upozornení, ktoré by sa zobrazili v inej forme.

Jednoducho by si mal na obrazovke len aplikácie, na ktoré upozornenia prišli a hore vpravo červenú guličku s počtom upozornení, ktoré sa na tvojom iPhone objavili. Je to určite príjemnejšie riešenie ako to, ktoré máme dostupné dnes.

ios - svetapple.sk

Takýto návrh by pokojne mohlo vidieť aj Apple a buď ho od Mantiu kúpiť alebo sa z neho aspoň patrične inšpirovať. Dokonca to možno nie je ani také nereálne, dodnes si pamätám, ako som videl návrh iOS 7 ešte pred tým ako ho Apple predstavilo. Návrh uzamknutej plochy vyzeral takmer rovnako ako na koncepte. Apple sa teda inšpirovalo práve „dizajnérom z ulice“.

Pokiaľ by sa nikdy nič podobné do iOS nedostalo, netreba zúfať. Hoci ide len o návrh, pravdepodobne vytvorený vo Photoshope alebo podobnom programe, na svete je tiež veľmi šikovná Jailbreak komunita, ktorá ho dokáže bez väčších problémov preniesť aj na tvoj iPhone. Hoci si ho budeš musieť hacknúť, no ak túžiš po takýchto notifikáciach aj ty, možno jednoducho nebudeš mať inú možnosť!

Zdroj: thebigboss.orgZdroj: bgr.com

Prečítajte si tiež  iOS 14 môže prísť s možnosťou nahrávania hovorov.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.