Pokiaľ máte radi retro, tento článok vám urobí radosť. Sociálne siete hýbu svetom a ich prostredie je dokonalé prispôsobené perfektnému používateľskému zážitku. Je to preto aby ľudí bavili a strávili na nich čo najviac času. Čo keby bolo ale toto prostredie pretvorené do minulosti? Takto by vyzeral Instagram s dizajnom Windows 95!

Geniálna myšlienka ako prepojiť minulosť a súčasnosť

Za týmto šialeným projektom stojí ruská dizajnérka Misha Petrick, ktorá má v Moske vlastné animačné štúdio. Za úlohu si dala vytvoriť Instagram, ktorý by však fungoval v trochu inej dobe, ako v roku 2020.

Konkrétne sa na následujúcich GIFoch vrátime o 25 rokov späť do doby, kedy svetu vládol operačný systém Windows 95, o ktorom už pravdepodobne každý z vás niečo počul. Išlo o legendu s jednoduchým grafickým rozhraním, ktoré bolo pretavené aj do animácii nižšie.

Samotné Gify sa objavili na serveroch Behance. Dizajnérka v nich použila skutočné prvky používateľského rozhrania a animácie, ktoré boli v roku 1995 zahrnuté v originálnom operačnom systéme od Microsoftu. Všimnite si napríklad následujúci obrázok, ktorý vás po vstupe do aplikácie upozorňuje na to, čo je tu nové. Ak ste dostali nejaké „páči sa mi to“ alebo „komentáre“, systém vám doslova pogratuluje.

Takto by vyzeral Instagram s dizajnom Windows 95!
Takto by vyzeral Instagram s dizajnom Windows 95! – svetapple.sk

Ďalšia animácia potom ukazuje domovskú obrazovku, na ktorej sa objavujú rôzne fotky/ videá. V tomto prípade sú všetky príspevky animované a zároveň využívajú klasickú 8-bitovú grafiku. Všimnite si tiež, že samotné GIFko neukazuje Instagram ako aplikáciu v mobile. Ukazuje ju ako zastaralý program priamo v počítači. Na pohyb po obrazovke využila autorka klasický kurzor myši a posuvník na pravej strane.

Instagram windows 95
Takto by vyzeral Instagram s dizajnom Windows 95! – svetapple.sk

Na záver tu máme ešte výber vhodného filtra pre vami pridanú fotografiu (alebo skôr animáciu). GIFy nádherne ukazujú ikonické vlastnosti operačného systému Windows 95. Je neskutočné ako sa dokázala technológia posunúť za tých 25 rokov smerom vpred.

Kedysi nám stačili na prácu so súbormi klasické a hlavne obrovské CRT monitory s veľmi jednoduchým zobrazením a počítače s niekoľkonásobne nižším výkonom, ako máme aktuálne v obyčajných starších modeloch Apple Watch. Uvidíme, ako sa bude doba vyvíjať ďalej. Kto vie, čo bude za ďalších 25 rokov…

Instagram windows 95
Výber toho správneho filtra je veľmi dôležitý – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple a možno nelogické zmýšľanie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here