Už od akvizície spoločnosti Beats samotným Applom bolo jasné, že okrem nových slúchadiel či zakomponovania značky do vlastnej spoločnosti bude premenená aj služba Beats Music, ktorej využitie bude v podstate vylepšené o iTunes a Apple tak bude môcť konkurovať takým službám, ako je napríklad Spotify či Tidal. Tajnou taktikou bolo výrazné zlacnenie služby. To sa však kvôli nesúhlasu vydavatelstiev nepodarilo a tak Apple zvolilo úplne inú taktiku.

Zlacňovať sa nedá, tak na to pôjdeme ináč!

Ako všetci dobre poznáme Apple, nejde o spoločnosť, ktorá by bola ochotná robiť kompromisy. Keď niečo jednoducho nejde, proste sa to spraví ináč a bodka! Veľmi podobné je to aj so službou Beats Music, ktorá mala zlacnieť, no kvôli nesúhlasu vydavateľstiev to jednoducho nebolo možné. Každopádne, v Apple sa nikdy nevzdávajú a idú na to ináč. Snaží sa vybaviť exkluzívny obsah od množstva hudobníkov akými sú napríklad Taylor Swift, Florence and the Machine.

- Reklama -

Pokiaľ by sa podarilo vybaviť napríklad takú Taylor Swift, ktorá patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie speváčky sveta, bolo by to naozaj úžasné vzhľadom na to, že táto Americká hviezda sa už dávnejšie rozhodla stiahnuť svoju hudbu zo Streamovacích služieb, ako je napríklad Spotify. O službe Beats Music sa zatiaľ až tak veľa nehovorí, preto ani presne nevieme, či jej skutočný názov bude práve Beats Music. Dokonca nevieme ani to, akou formou bude v iOS integrovaná, no predpokladá sa, že to bude buď formou aplikácie alebo ako dodatočná funkcia aplikácie hudba. Nechajme sa prekvapiť!

Možno sa pozeráme na tajnú zbraň spoločnosti Apple! - svetapple.sk
Možno sa pozeráme na tajnú zbraň spoločnosti Apple! – svetapple.sk

Zdroj: Bloomberg

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.