Spoločnosť Apple popri iOS, watchOS a ostatných systémoch nezabudla ani na svoje menšie platformy. Aktualizácie sa dočkala aj jablková televízia, ktorá dostala nový systém tvOS 17.2. Ide už o druhý hlavný update pre Apple TV od septembra a okrem zaujímavej novinky sme sa dočkali aj niekoľkých bug fixov.

Ešte predtým, ako sa dostaneme ku novinkám, poďme sa pozrieť na to, ako si novú verziu nainštalovať. Aktualizácia na tvOS 17.2 je veľmi jednoduchá. Stačí ak na svojej Apple TV otvoríte aplikáciu Nastavenia a prejdete do časti Systém. Následne zvoľte možnosť Aktualizácia softvéru, kde sa vám zobrazí najnovšia dostupná verzia operačného systému.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí.

Ak máte zapnuté automatické aktualizácie softvéru, vaša Apple TV sa aktualizuje na tvOS 17.2 úplne sama. V takom prípade pochopiteľne nemusíte pohnúť ani prstom.

tvOS 17.2 prináša tieto novinky

Systém tvOS 17.2 prináša zmeny v aplikácii Apple TV, ktorá je hlavným centrom pre filmový a seriálový obsah v zariadení.

Aplikácia má po novom aj bočný panel s obsahom z Apple služieb a streamovacích služieb, ktoré sa pripájajú k funkcii „Watch Now tvOS„.

Apple TV 4K Remote
Zdroj: SvetApple

Apple taktiež vytvoril špeciálne sekcie pre vyhľadávanie a to konkrétne Pozerajte teraz (Watch Now), Apple TV+, šport, obchod a knižnica, kde sú uložené vami zakúpené televízne programy a filmy.

Spoločnosť Apple okrem toho zrušila možnosť kúpiť televízne programy a filmy z oddelených aplikácií iTunes TV Shows a iTunes Movies a namiesto toho presunula možnosť do aplikácie Apple TV.

Jablková spoločnosť sa tiež postarala o vylepšenia pre lepšiu komunikáciu s hlasovou asistentkou Siri a opravy chýb z predošlej systémovej verzie.

Prečítajte si tiež  Apple TV 4K sa dočká aktualizácie: Dostať môže výkon ako herná konzola

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -