Nie je to tak dávno, čo pre nás vyrábala mobilné hry najmä spoločnosť Gameloft. Tieto klasické „zábavky“ sme mali možnosť hrávať ešte na starých, tlačidlových Nokiach. Vtedy by ste určite nepovedali, že vývoj podobných hier úplne ovládne trh. Stalo sa však a tento rok by mali zisky presiahnuť dokonca tie, ktoré poznáme z herných konzol!

V číslach

Spoločnosť Newzoo vypustila do sveta naozaj zaujímavú štatistiku. Po niekoľkých mesiacoch skúmania totiž dospela k tomu, že mobilné hry dosiahnú tento rok vyššie zisky, ako tie konzolové. Hodnota zisku by mala byť až neskutočných 25 miliárd amerických dolárov! Pokiaľ by sme si to chceli rozrátať presnejšie, tak by približne 7,6 miliardy tvorili zisky z tabletov a zvyšných 17,3 miliardy boli zisky zo smartfónov. Ak si to teda spočítame, tak zistíme, že nastal až 42% nárast oproti minulému roku kedy boli zisky zaznamenané na hodnote 17,5 miliardy USD.

jedubomby

Kde

Okrem týchto naozaj zaujímavých čísel je zaujímavé sledovať aj to, kde nastali najväčšie nárasty v oblasti ziskov. Tak napríklad v západnej Európe boli tohtoročné zisky vyššie až o 47%, v Seevrnej Amerike o 51% a teraz sa všetci podržte, pretože prichádza Ázia. Tu sa číslovka v percentách zastavila až na 86%!

Modern-Combat-5-Lobby-620x372

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.