To čomu mnohí neverili sa napokon stalo skutočnosťou. Americký prezident Donald Trump podpísal nariadenie, ktoré dáva spoločnosti ByteDance len 90 dní na predaj aplikácie TikTok. Mal na to svoje dôvody!

TikTok si musí nájsť do 90 dní nového majiteľa

Aj keď si ľudia zo začiatku mysleli, že je to len vtip, dnes sa ukázalo, že ide o tvrdú realitu. Azda najrýchlejšie rastúca sociálna sieť súčasnosti dostane v USA červenú, pokiaľ do 90 dní nezmení svojho majiteľa.

Tým je aktuálne spoločnosť ByteDance, ktorá sídli v Číne. Problémom je tamojšia vláda, ktorá jej môže nariadiť aby odovzdala všetky osobné údaje používateľov (napríklad aj Američanov) bez akýchkoľvek námietok.

To je podľa Trumpa nemysliteľné a okrem iného má v rukách dôkazy, ktoré súvisia s možným ohrozením národnej bezpečnosti. Aj preto podpísal nariadenie, ktoré núti tvorcov túto aplikáciu predať inej, ideálne americkej spoločnosti. Vo veľkom sa o ňu zaujíma napríklad Microsoft či Twitter.

Okrem iného musí ByteDance vymazať aj všetky dáta používateľov do 90 dní (od dnešného dňa), pričom na záver doloží Výboru pre zahraničné investície Spojených štátov dôkaz o vykonaní povinnosti…

Uvidíme, ako to napokon celé dopadne. Autorov TikToku to stavia do veľmi nepríjemnej pozície, z ktorej môžu ťažiť najmä technologickí giganti pri vyjednávaní konečnej ceny. TikTok počas posledných mesiacov doslova „vybuchol“ v USA a mladí ľudia pri ňom denne trávia hodiny svojho voľného času. Do komentára nám napíšte, aký máte názor na celý tento prípad vy…

zdroj

Prečítajte si tiež  Twitter jednal s tvorcami TikToku o možnom odkúpení aplikácie!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.