Sociálna sieť TikTok zažíva v súčasnosti celosvetový rozmach. Najpopulárnejšia je pravdepodobne v USA, kde však čoskoro skončí. Donald Trump plánuje podpísať kontroverzný zákon, ktorý ju zakáže používať na celom území krajiny. Dôvodom je fakt, že spoločnosť ByteDance (ktorá TikTok prevádzkuje) pochádza z Číny!

Donald Trump zakáže TikTok

Táto sociálna sieť je čoraz populárnejšia aj u nás na Slovensku. Dokonca na ňu prednedávnom upozornila polícia vo svojom statuse na Facebooku. V USA majú problém predovšetkým kvôli obchodnej vojne s Čínou. ByteDance pochádza práve z tejto krajiny a tak môžu byť teoreticky ohrozené osobné údaje používateľov. To sa vláde nepáči.

Podľa NBC News plánuje Donald Trump podpísať zákon, ktorý zakáže používanie TikToku v USA. Biely dom je aplikáciou stále viac a viac znepokojený a potrebuje zakročiť.

Čínske zákony môžu donútiť akúkoľvek tamojšou spoločnosť, aby odovzdala všetky zhromaždené osobné údaje a dáta vláde. Práve populárna sociálna sieť zbiera informácie o polohe používateľov či rôzne metadata. Obavy zo straty súkromia a cenzúry sú teda teoreticky na mieste.

V TikToku sa samozrejme voči podobným špekuláciám ostro ohradili. Hovorca uviedol, že najväčší investori a tak isto viac ako 1 000 zamestnancov pochádza z USA. Okrem toho sa v tejto krajine nachádzajú aj servery a všetky dáta o používateľoch. Kompetentní si teda dávajú na bezpečnosti záležať…

ByteDance momentálne rieši, čo bude ďalej. Oslovilo viacero spoločností s ponukou na odkúpenie aplikácie. Pošepkáva sa, že najväčším kandidátom je aktuálne americký Microsoft. Firma má v pláne udržať si menší podiel vo vlastníctve bez ohľadu na tom, komu TikTok vo finále predá. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne…

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.