Sociálna sieť TikTok zažíva v súčasnosti celosvetový rozmach. Najpopulárnejšia je pravdepodobne v USA, kde však čoskoro skončí. Donald Trump plánuje podpísať kontroverzný zákon, ktorý ju zakáže používať na celom území krajiny. Dôvodom je fakt, že spoločnosť ByteDance (ktorá TikTok prevádzkuje) pochádza z Číny!

Donald Trump zakáže TikTok

Táto sociálna sieť je čoraz populárnejšia aj u nás na Slovensku. Dokonca na ňu prednedávnom upozornila polícia vo svojom statuse na Facebooku. V USA majú problém predovšetkým kvôli obchodnej vojne s Čínou. ByteDance pochádza práve z tejto krajiny a tak môžu byť teoreticky ohrozené osobné údaje používateľov. To sa vláde nepáči.

Podľa NBC News plánuje Donald Trump podpísať zákon, ktorý zakáže používanie TikToku v USA. Biely dom je aplikáciou stále viac a viac znepokojený a potrebuje zakročiť.

Čínske zákony môžu donútiť akúkoľvek tamojšou spoločnosť, aby odovzdala všetky zhromaždené osobné údaje a dáta vláde. Práve populárna sociálna sieť zbiera informácie o polohe používateľov či rôzne metadata. Obavy zo straty súkromia a cenzúry sú teda teoreticky na mieste.

V TikToku sa samozrejme voči podobným špekuláciám ostro ohradili. Hovorca uviedol, že najväčší investori a tak isto viac ako 1 000 zamestnancov pochádza z USA. Okrem toho sa v tejto krajine nachádzajú aj servery a všetky dáta o používateľoch. Kompetentní si teda dávajú na bezpečnosti záležať…

ByteDance momentálne rieši, čo bude ďalej. Oslovilo viacero spoločností s ponukou na odkúpenie aplikácie. Pošepkáva sa, že najväčším kandidátom je aktuálne americký Microsoft. Firma má v pláne udržať si menší podiel vo vlastníctve bez ohľadu na tom, komu TikTok vo finále predá. Nechajme sa prekvapiť, ako to dopadne…

zdroj

Prečítajte si tiež  Ďalšia facka pre Rusko. Apple vymazalo VKontakte a ďalšie aplikácie z App Store
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.