Dá sa — vďaka iOS aplikáciám!

Je pravda, že sme už dávno vytriezveli z éry “existuje na to aplikácia” a zistili sme, že mnohé z nich nie sú také užitočné, ako sľubujú. No na druhej strane, ak nájdeme tých zopár aplikácií, čo naozaj fungujú, dokážu nám celkom uľahčiť život.

My sme pre vás pripravili výber najužitočnejších iOS aplikácií pre hľadanie práce. Lebo čo tak stráviť dochádzanie za prácou, ktorá vás nebaví, hľadaním práce, ktorú budete milovať?

- Reklama -

1. Kickresume

Kickresume je aplikácia na tvorbu životopisov, ktorá vám umožní vytvárať, aktualizovať a odosielať PDF životopisy priamo z vášho iPhonu.

Obľúbená funkcionalita: dizajnové šablóny životopisov, ktoré si viete prispôsobiť

Jazyk: angličtina, s možnosťou prepísať údaje do akéhokoľvek jazyka

Pamätáte si, kedy ste si naposledy aktualizovali svoj životopis? Áno, je to otrava. Navyše, nie vždy, keď vidíme skvelú pracovnú ponuku, máme čas sedieť za počítačom a upravovať životopis. Práve vtedy sa zíde aplikácia Kickresume. Aplikácia vám umožní vytvárať, aktualizovať a posielať životopisy priamo z vášho telefónu. Stačí, ak si vyberiete z množstva prispôsobiteľných dizajnov životopisov a vyplníte svoje údaje. Aplikácia a názvy sekcií v životopise sú síce v angličtine, no viete si ich jednoducho prepísať do slovenčiny alebo akéhokoľvek iného jazyka. Vaše životopisy budú uložené v cloude a budete k nim mať prístup kedykoľvek a kdekoľvek. Navyše, všetky šablóny životopisov navrhol tím profesionálnych typografov a personalistov. To znamená, že nielen vyzerajú skvele, ale nemusíte sa ani obávať toho, že váš nový životopis neprejde ATS systémom, ktorý HR-isti používajú na filtrovanie kandidátov.

2. Careerjet

V aplikácii Careerjet nájdete pracovné ponuky z viacerých internetových zdrojov, vrátane slovenského pracovného portálu Profesia.sk.

Obľúbená funkcionalita: upozornenia na pracovné ponuky

Jazyk: slovenčina

Akonáhle už máte životopis hotový, môžete sa pustiť do hľadania vysnívanej práce! Aplikácia Careerjet združuje pracovné ponuky z viac ako desať tisíc webových stránok. Pracovné ponuky viete vyhľadávať podľa pozície, mesta a názvu firmy. Nájdené ponuky môžete ďalej filtrovať podľa vzdialenosti, typu zmluvy alebo ich zoradiť podľa platu. Do aplikácie si viete nahrať aj váš životopis a neskôr sa uchádzať o pozície len jedným kliknutím. Spolu s upozorneniami na pracovné ponuky je to super spôsob, ako na pracovnú ponuku zareagovať medzi prvými. 

3. Platy.sk – porovnávač platu

Aplikácia Platy.sk zbiera dáta cez lokalizované prieskumy platov a povie vám, akú máte hodnotu na trhu práce.

Najobľúbenejšia funkcionalita: porovnanie platov

Jazyk: slovenčina

Životopis máte hotový, našli ste zaujímavú pracovnú ponuku, ale narazíte na ďalší problém — nie ste si istí, koľko si môžete vypýtať. S týmto vám pomôže aplikácia Platy.sk, ktorá vám povie, akú máte hodnotu na trhu práce. Mobilná aplikácia pochádza z dielne portálu Profesia.sk, ktorá okrem pracovného portálu spravuje aj najrozšírenejší platový prieskum na Slovensku. Aplikácia aktuálne zbiera dáta cez lokalizované prieskumy platov od zamestnancov v 14 krajinách na svete. V aplikácii si najprv vyberiete krajinu, kde pracujete. Potom si vyplníte svoj profil — zadáte svoju pozíciu, koľko rokov pracujete, v akom kraji, aký je váš plat, koncoročné odmeny, atď. Na základe týchto údajov vám aplikácia zobrazí základné porovnanie vášho platu, konkrétne pre vašu pozíciu v danom kraji. V aplikácii tiež vidíte s koľkými ľuďmi je váš plat porovnávaný, a aký je váš plat v porovnaní s priemerným platom. V časti extra info sa dozviete aj to, koľko BigMacov si môžete kúpiť z jednej celej mesačnej výplaty. A to predsa chcete vedieť!

4. Glassdoor

V Glassdoor aplikácii nájdete zahraničné pracovné ponuky, ale najmä recenzie firiem od zamestnancov a uchádzačov.

Obľúbená funkcionalita: recenzie firiem

Jazyk: angličtina

Väčšinou neviete, do čoho presne idete, až kým nezačnete pre firmu reálne pracovať. Teda, pokiaľ si nepozriete Glassdoor. Ten vám poskytne pohľad na to, ako to vyzerá “za zatvorenými dverami” firiem. Síce na Glassdoore nájdete aj pracovné ponuky, je však skôr známy vďaka svojej sekcii s recenziami firiem. Zamestnanci a uchádzači z celého sveta hodnotia firmy a zdieľajú informácie o svojich platoch, pracovných pohovoroch a otázkach, alebo dokonca informácie o generálnych riaditeľoch firiem. Pri každej firme nájdete aj prehľad, ktorý obsahuje odvetvie firmy, jej poslanie, počet zamestnancov a skóre firmy (z hodnotení zamestnancov). Všetky tieto veci sú užitočné nielen keď chcete zistiť, či je firma dôveryhodná, ale aj keď sa chcete uistiť, že zapadnete do ich firemnej kultúry. Ak napríklad hľadáte work-life balance, na Glassdoore môžete zistiť, u ktorých firiem ho nájdete. A naopak, ktorým firmám by ste sa radšej mali vyhnúť. Aplikácia je v angličtine, no nájdete tam recenzie mnohých firiem, ktoré pôsobia na Slovensku.

5. Job Interview Coach

Aplikácia Job Interview Coach vám pomôže pripraviť sa na ďalší pohovor v angličtine — vďaka zoznamu najčastejších otázok a predpripravených odpovedí.

Obľúbená funkcionalita: vzorové odpovede pre najčastejšie otázky

Jazyk: angličtina a čeština

Posledným krokom k získaniu vašej vysnívanej práce je zahviezdiť na pohovore. Stačia na to dve hlavné veci — príprava a sebavedomie. Tieto dve veci sa dopĺňajú a aplikácia Job Interview Coach vám môže pomôže s obomi. Nájdete tam viac ako 90 najčastejších otázok na pohovoroch, ktoré sú zoradené podľa tém. Ku každej otázke je priradená vzorová odpoveď a dokonca si môžete vytvoriť aj vlastnú, ktorá bude prispôsobená podľa vašich skúseností a zručností. Aplikácia má aj časť “Pred pohovorom”, kde nájdete všeobecné tipy ako sa pripraviť na pohovor, ako si spraviť rešerš o firme alebo o tom, čo by ste si mali obliecť. Na záver si môžete spraviť aj testovací pohovor aby ste zistili, ako dobre ste pripravení.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -