Spoločnosť Apple v súčasnosti nepracuje len na očakávanom iPhone 16, ale okrajovo sa venuje aj nástupcovi najdostupnejšieho radu SE. Podľa posledných únikov by mal mať budúci iPhone SE 4 kompletne prepracovaný dizajn a tiež OLED displej, vďaka čomu sa konečne dostane do „modernej éry“.

Očakáva sa, že zariadenie sa po vizuálnej stránke bude podobať na iPhone 13, alebo iPhone 14. Dokonca môže ponúknuť aj Dynamic Island či 6,1″ uhlopriečku. Vďaka tomu bude dávať jeho nákup oveľa väčší zmysel, ako dnes, kedy iPhone SE 3 stelesňuje vynovenú verziu iPhonu 8 z roku 2017, ponúka malý 4,7″ LCD displej s Touch ID a zaoblené hrany, ktoré prestali byť v ponímaní Apple „inn“ už pred štyrmi rokmi.

Nástupca by mal byť samozrejme vybavený výkonnejším procesorom, pričom sa hovorí buď o čipe A18, ktorý bude mať premiéru v iPhone 16 v roku 2024, alebo aspoň o verzii A16 Bionic (menej pravdepodobná možnosť). Tým sa dostávame aj ku možnému dátumu predstavenia novšej verzie SE 4, ktoré žiaľ neprebehne v najbližších dvanástich mesiacoch.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Kedy príde iPhone SE 4 na trh? 

Apple má stále v ponuke aj starší iPhone 13, ktorý je veľmi dobre vybavený a po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 613 €. Uvádzať tak na trh ďalší lacný iPhone s plochými hranami a OLED displejom by pre firmu nedávalo vôbec žiaden zmysel.

Zariadenie sa preto ukáže až niekedy v roku 2025, kedy bude aj iPhone 13 zastaralý a bude konkurovať dostupnejším Androidom. Konečne však v telefóne nájdeme solídnejší hardvér, hoci sa špekuluje, že si stále ponechá len jednu šošovku fotoaparátu.

O posledný, veľmi vydarený koncept, sa postaral YouTube kanál #ios beta news. Do značnej miery vychádza z únikov a nájdete ho pod týmto odstavcom. Tak čo hovoríte na dizajn?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Prvý AR/VR Headset od Apple dostane 3 samostatné displeje!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -