Elon Musk minulý rok získal jednu z najväčších sociálnych sietí na svete. Ako sa však zdá, Twitter od tej doby ignoruje používateľov, ktorí vlastnia počítače Mac. Hoci od akvizície prebehlo už niekoľko mesiacov a Twitter dostal viacero nových funkcií, v aplikácii pre počítače Mac nebola zohľadnená ani jedna z nich. Upozornil na to portál 9to5mac.

Sociálna sieť v roku 2018 prestala prinášať aktualizácie pre počítače Mac, pričom používateľom bolo povedané, aby na Twitter prichádzali cez internetovú stránku. Všetko sa však zmenilo v roku 2019, keď sa sociálna sieť na macOS vrátila, pričom využívala aplikáciu, ktorá bola postavená na platforme Apple Catalyst.

Nasledovali pravidelné aktualizácie, ktoré pretrvávali až do októbra 2022, kedy sa žezla chytil jeden z najbohatších mužov planéty, Elon Musk. Od tej doby sme sa žiadnej aktualizácie operačného systému nedočkali, pričom zahraničné zdroje uvádzajú, že ide o najdlhšiu „medzeru“ za posledných 17 mesiacov.

Posledný update bol pritom zaznamenaný 7. októbra 2022 a teda približne 20 dní pred tým, ako Elon Musk dokončil nákup sociálnej siete Twitter. Novátor však začal prepúšťať kvantá zamestnancov a zároveň vymýšľať nové funkcie, ktoré si v aplikácii pre počítače Mac nemôžeme užívať. Stačí spomenúť napríklad podporu pre Twitter Blue a podobne.

Zároveň tiež platí, že Twitter je v poslednej dobe na platforme macOS nespoľahlivý a obsahuje množstvo otravných chýb či zlyhaní. Najčastejšie sa to prejavuje pri aktualizovaní časovej osi alebo zdieľaní nových príspevkov. Uvidíme teda, či sociálna sieť na túto kritiku zareaguje. Dajte nám vedieť do komentára, či ste zaznamenali niečo podobné.

Prečítajte si tiež  Microsoft neprinesie cludové hry z Xboxu do App Store. Tu je dôvod prečo
Môže ťa zaujímať
- Reklama -